2012-06-29

Powiew wakacji nadciąga do Allods Online.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 także Wasze postacie będą mieć okazję wypocząć w grze. W tym czasie dostępny będzie Tropikalny Atol, lokacja służąca do relaksu, gdzie można się będzie cieszyć minigrami i wakacyjnym, słonecznym krajobrazem. Nie uświadczycie tutaj trudu walki, ani żadnych obowiązków.

Będziecie mogli za to wziąć udział w pijackim maratonie, obstawiać wyścigi krabów, pośpiewać karaoke, ukwiecić niebo fajerwerkami oraz przebiec się i popływać w ramach ścieżki zdrowia.
Przy okazji można będzie wygrać mounta, tropikalny kostum, strój kąpielowy i podwojenie doświadczenia.

Grafik imprez sprawdzicie w kalendarzu (H). Żeby przenieść sie na Atol trzeba będzie podejść do jednego z wielu tropikalnych NPC-ów, wykupic bilet i stawić się o odpowiedniej porze. Event dostępny jest w tym samym czasie zarówno w wersji polskiej Allods Online, jak i europejskiej.

Więcej informacji:

Autor: Narayan
2012-06-27

Od 21 czerwca do 21 lipca 2012 w europejskiej wersji Allods Online EU-EN będzie odbywać sie specjalny Victory Event. W tym czasie będzie można grillować wspólnie ze znajomymi, zabijać moby ku chwale Waszaj frakcji, wysłuchać pochwalnej przemowy Aidenusa lub Yaskera. Przy okazji macie szansę zdobyć trochę nagród, takich jak fajerwerki, ozdobne kostiumy, czy sztandar Waszej frakcji. 

 

Event rozpisany bardziej szczegółowo w oficjalnym newsie.

Autor: Narayan
2012-06-19

Dzisiaj premiera butiku w polskiej wersji Allods Online. Butik Allods to sklepik wewnątrz gry (skrót Y), w którym zakupicie różności za realną walutę (ale nie tylko - o tym poniżej).

Cytując gPotato:

"Znajdziecie w nim wiele przedmiotów, które dodatkowo uprzyjemnią Wam spędzany czas na Sarnaut. Butik Allods jest łatwo dostępny i w prosty sposób pozwala otrzymać przedmioty w jednym centralnym miejscu. Jak z niego korzystać możecie dowiedzieć się w Poradniku Butiku Allods"

Póki co asortymentu mało. W porównaniu do swojego odpowiednika w wersji EU-EN można powiedzieć, że trochę w nim łysawo. Miejmy nadzieję, że szybko zostanie zapelniony.

Walutę Butiku (gPotato) można zdobyć na kilka sposobów:

 1. Dokonać zakupu na oficjalnej stronie (http://pl.allods.gpotato.eu/) klikając w przycisk "Doładuj" na belce u góry.
 2. Skorzystać z ofert sponsorowanych - za wypełnianie ankiet, branie udziału w konkursach, czy innych tego typu czynnościach, dostaniemy mniej lub więcej gPotato za free. Przeczytajcie wątek Darmowe Ziemniaki.
 3. Zakupić wewnątrz gry za złoto (gold) od innych graczy ekwiwalent gPotato, czyli Monety Butiku (Boutique Coins). Można za nie kupić dokładnie to samo, co za gPotato. Przeczytajcie Boutique Coins - nowa alternatywna waluta.
 4. Zakupić wewnątrz gry za złoto (gold) ekwiwalent gPotato, czyli Monety Butiku (Boutique Coins), ale tym razem od NPC-a, bez polegania na innych graczach. Taki NPC stoi przed każdym domem aukcyjnym (Auction House). W polskiej wersji okeślono go mianem "Kantorowiec" i za niedługo (według obietnic gPotato) zostanie aktywowany.
 5. Zawsze można też zakupić w domu aukcyjnym przedmioty butikowe od innych graczy (albo wymienić się z innym graczem bezpośrednio), gdyż wszystkimi przedmiotami z Butiku można handlować bez ograniczeń.
 6. Zdobyć w jednym z licznych konkursów gPotato inny odpowiednik, czyli Premium Crystals. Póki co jeszcze niedostępne w polskiej wersji, ale miejmy nadzieję że wraz z rozwojem gry i sklepiku też będziemy mogli się cieszyć tą opcją.

Możecie także zapoznać się na forum z opiniami użytkowników związanymi z butikiem i kwestią płatności:

Autor: Narayan
2012-06-12

Allods Online w wersji polskiej oficjalnie wystartuje wieczorem 14 czerwca 2012.

Czwartek 14 czerwca to jednocześnie data zakończenia fazy zamkniętej beta testów, a także przejście do Otwartych Beta Testów (OBT), które gPotato utożsamia z premierą gry - innymi słowy rozpocznie się właściwa rozgrywka. Do gry dostęp będzie miał absolutnie każdy, kto pobierze i zainstaluje Allods Online. Klucze nie będą już potrzebne.

Otwarcie nastąpi w godzinach popołudniowych/wieczornych. Dokładniejsza godzina zostanie podana wkrótce.

Serwery zostaną zamknięte 14 czerwca, gdzieś około godziny 10:00 rano. Koniec fazy zamkniętej to całkowite wyczyszczenie serwerów. Każda dotychczasowo założona postać zostanie skasowana, tak aby wszyscy mogli rozpocząć grę na równi od zera. To jedyna kasacja postaci - więcej czystek już nie będzie. Postaciami, które stworzycie w OBT będziecie mogli normalnie grać w przyszłości.

Lada moment rozpocznie się historia polskiego serwera TEP.

Autor: Narayan
2012-05-29

W środę, 30 maja 2012, od godziny 10:00 nastąpi implementacja najnowszego rozszerzenia Allods Online EU.

Prace techniczne prawdopodobnie będą trwać cały dzień (a nawet jeśli nie, to długo). W związku z tym serwery będą offline i nie będzie można grać, ani się logować w trakcie.

W tym czasie możecie zapoznać się ze wstępną listą wprowadzanych zmian i ulepszeń.

Allods Online Maintenance Goblin
Autor: Narayan
2012-05-28

Zamknięte beta testy polskiej wersji Allods Online rozpoczną się 7 czerwca 2012 i potrwają równy tydzień.

Tuż po nich nastąpi Otwarta Beta, do której już wszyscy będą mieć nielimitowany dostęp.

1 czerwca 2012 gPotato rozlosuje kolejną pulę graczy, którzy zostaną zaproszeni do fazy zamkniętej. Jeśli nie załapaliście się na jeden z licznych kluczy, lub nawet jeszcze nie zdążyliście zgłosić chęci udziału - zróbcie to czym prędzej na stronie http://pl.allods.gpotato.eu/betatesty/. Należy zalogować się na (lub założyć) konto i kliknąć w duży, czerwony przycisk "PRE-REJESTRUJ". Osoby wylosowane przed gPotato nie potrzebują klucza, by grać.

Po 1 czerwca możemy się też spodziewać wcześniejszego udostępnienia klienta w wersji polskiej. Aby grać na serwerze PL wymagane będzie pobranie i zainstalowanie tegoż klienta PL.

 

Na naszym forum możecie przeglądnąć powiązane wątki:

 

Aktualizacja 5 czerwca 2012

Klient PL do pobrania (wymagany do gry na serwerze PL), do wyboru jeden z dwóch sposobów ściągnięcia:

 • direct download (całość, ok 4,8 GB)
 • plik torrent 

Uwaga: Zamknięte beta testy rozpoczną się 7 czerwca o godzinie 15:00.
Do tego czasu launcher będzie zablokowany i przekieruje Was na stronę gry - to normalne. Proszę cierpliwie zaczekać i uruchomić klienta dopiero gdy polska wersja ruszy.

Jeśli macie już zainstalowanego klienta EU, US, lub innego i chielibyście mieć dwa na raz, razem z klientem PL - zapoznajcie się z wątkiem Dwie wersje gry na jednym komputerze.

  Autor: Narayan
  2012-05-11

  Allods Online

  Dzięki uprzejmości studia gPotato, mamy dla Was 1000 kluczy, które gwarantują wzięcie udziału w Zamkniętych Testach Beta polskiej wersji Allods Online!

  Klucz można zdobyć bardzo prosto. Wystarczy udać się pod adres:

  http://mmovault.pl/klucze

  zalogować się, a następnie kliknąć przycisk POBIERZ KLUCZ. System zapamięta - na stałe - klucz każdego użytkownika.

  Klucze należy rejestrować na stronie: http://pl.allods.gpotato.eu/betatesty/

  Do zobaczenia w polskim Allods Online!

   

  Edycja 20.05.2012 - Uwaga!
  Kluczy brak! Wszystkie klucze zostały rozdane!

  Autor: Vincent
  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
  Nival

  © allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

  Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
  Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

  Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl