Eksperyment Tepa
Allods Online - Rewolucja

Eksperyment Tepa

 

Niechaj zwą ich: Powstańcy

W odległej przeszłości, Wielki Nekromanta Tep, mag z Wyższej Szkoły Magii Zemów w Hicut, zdołał rozwikłać tajemnicę życia i śmierci. Odkrył, że w skład każdej ożywionej materii wchodzi wspólny, fundamentalny komponent - Iskra Życia (the Spark of Life). Tkwi ona we wszystkich żywych istotach i opuszcza cielesną powłokę w momencie gdy zachodzi tak zwana śmierć.

W świecie Sarnaut, owe iskry były powszechnie znane jako "dusze", bądź też "boska esencja", ale Tep postrzegał ją na sposób bardziej pragmatyczny, pozostawiając wszelkie dywagacje filozoficzne osobom religijnym. Spędził wiele lat próbując uwięzić iskrę, aż pewnego dnia wreszcie odniósł sukces i pochwycił duszę istoty rozumnej.

Tep nie był filantropem i chciał zachować sekret życia wiecznego tylko dla siebie. To oznaczało, że wykorzysta wszelkie możliwe środki byle tylko jego odkrycie pozostało tajemnicą. Wybudował on więzienie w kształcie piramidy, w którym uwięził wiele iskier ulatujących z tych, którzy zmarli od nieuleczalnych chorób.

Jego próżność i zadufanie w sobie doprowadziły głębokiej wiary, że jego poczynania zostaną niezauważone, ale Zemowie dowiedzieli się o jego planie i przeprowadzili atak na jego więzienie. W wyniku tej bitwy, ostatni reprezentanci narodu wprawnych mechaników umarli, ale Tep został pokonany i również zabity.

Pochwycone iskry Zemów zostały uwolnione z piramidalnego więzienia i pospieszyły z powrotem do swych oryginalnych, mechanicznie wzmocnionych ciał. Powstając z martwych, uformowali oni nową rasę istot współczesnego świata Sarnaut. Ich gnijące cała zachowały nietknięte umysły i wspomnienia starożytnych plemion Sarnaut i kolektywnie stały się znane jako Powstańcy (The Arisen).

Jednakże piramida sprawnie funkcjonuje do tej pory i nie ustaje więzić iskier życia.

 


Dar życia Tensessa

Opowieść nie kończy się wraz z pojawieniem się Powstańców (Arisen).

Wiele lat później, Wielki Mag Tensess został zgładzony podczas walk z Astralnymi Demonami. a jego iskrę pochwyciło piramidalne więzienie. Jednakże, jego iskra okazała się być tak silna, że była w stanie przezwyciężyć wolę Tepa, który uwięził wiele iskier w piramidzie.

Iskra Tensessa przyzwała specjalne duszki, by pomagały mieszkańcom allodów przy wskrzeszaniu. Stały się znane jako "Słudzy Tensessa" i w krótkim czasie, wszyscy ci żyjący na allodach zdali sobie sprawę ze swojego przeznaczenia. Zdolność pojmowania swych iskier oznaczała, że gdy ich ciała umierały, oni sami pozostawali żywi i mogli kontynuować istnienie po śmierci w ograniczonym kształcie.

Tensess rozdał ten dar wszystkim na Sarnaut, zarówno Imperium jak i Lidze. Wierzył że starzy wrogowie powinni się zjednoczyć przeciwko wspólnemu zagrożeniu Astralnych Demonów.

Od tego czasu, każda żyjąca istota może zmartwychwstać po śmierci. Po odczynieniu rytuału oczyszczenia w Czyśćcu (Purgatory), ludzie będą w stanie powrócić do swych ciał i żyć ponownie. Anioł Stróż (Guardian Angel) chroni bram Czyśćca, a pomyślne zakończenie obrzędów umożliwi im przeniknąć z powrotem do świata śmiertelników, by jeszcze kiedyś walczyć.

Allods_GuardianAngel_Purgatory

 

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl