HANDEL
Allods Online - Rewolucja

Handel i wymiana są uniwersalnePowszechnie znanym faktem jest, że handel to podstawa systemu ekonomicznego wszystkich cywilizacji. Świat Sarnaut nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Liczni handlarze, rozpowszechnieni na różnorodnych allodach są zawsze gotowi by sprzedać lub kupić wszelkie rodzaje dóbr od tych, którzy mogą posiadać coś interesującego. Pomimo różnicy na innych polach, handlarze wszystkich ras mają wspólną cechę charakteru: głód pieniędzy.

 

Allods Gold

 

Handlarze najczęściej specjalizują się w jednej kategorii dóbr lub przedmiotów: broń, zbroje, eliksiry, klejnoty, surowce do craftingu i bogactwo innych i unikatowych towarów. Metale szlachetne są głównym środkiem płatniczym na allodach, a w szczególności złoto, srebro i miedź, które są używane przy większości transakcji.

Handlarze wierzą, że reputacja jest istotna i niektórzy NPCe będą oferować zniżki dla postaci z dobrą reputacją, a znowu inni mogą podwyższyć cenę towarów, tym którzy posiadają złą reputację. Niektóre przedmioty wymagają od gracza, by osiągnął pewien poziom nim będą dostępne dla niego do kupienia , a inne będzie można nabyć tylko i wyłącznie jeśli osiągnęło się konkretną rangę na cotygodniowej drabince Punktów Chwały Bojowej (Combat Glory). Można odkupić przedmioty, które nieopatrznie sprzedamy handlarzowi, ale należy oczekiwać wyższej ceny za zwrot towaru.

 

Allods Shop

 

Allods Online cechuje szeroki zakres możliwości wymiany pozwalający na bardziej elastyczne transakcje. Jako że każdy gracz ma swoje zapasy towarów, które udało im się zgromadzić w takcie przygód, jest to o wiele szerszy zakres przedmiotów niż te, które oferują NPCe. Ceny są do negocjacji i wystarczy, że gracze uzgodnią kwotę która zadowala obie strony i sfinalizują transakcję przez odpowiedni interfejs wymiany.

System aukcyjny w Allods Online pozawala sparować gracza poszukującego konkretnego przedmiotu z graczem który tenże przedmiot oferuje. System aukcyjny jest głównym obszarem handlowym na Sarnaut, posiadającym dwa oddzielne domy aukcyjne - jeden po stronie Ligi i jeden w Imperium. Jedyne co gracze muszą zrobić, to wystawić przedmiot na aukcję po pewnej cenie i ustawić czas, jak długo dana aukcja ma trwać. Inni gracze mogą licytować przedmiot, a najwyższa kwota wygrywa aukcję. Jeśli przedmiot nie zostanie sprzedany w wyznaczonym czasie, zostaje on wówczas zwrócony sprzedającemu. Jeśli ktoś nie lubi czekać ma do wyboru opcję "Kup teraz" ("Buy Out"). Każdy sprzedający ma możliwość ustawienia ceny "kup teraz", żeby umożliwić łatwiejszy i szybszy zakup przedmiotu. Owe ceny mogą być dość wysokie, ale sprawiają że nie trzeba czekać i można swobodnie kontynuować zakupy.

 

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl