Gibberlingi
Allods Online - Rewolucja

Gibberlingi: Wolność, Optymizm i Podróże

 


Gibberlingi są istotami ze zniszczonej części Sarnaut. Szybko dostosowały się do nowych warunków, ze względu na wrodzoną ciekawość, pokojowe nastawienie i życzliwość. Są godnymi zaufania, solidnymi przyjaciółmi dla swych sojuszników i groźnym wrogiem dla tych, którzy ich lekceważą. Jednakże, w przeciwieństwie do innych ras, nie mają one żadnych ambicji związanych z podbojem. Najbardziej chciałyby powrócić do czasów Isa, kiedy to mogły odkrywać cały świat bez ograniczeń.

Czy Gibberlingi znajdą sposób, by być szczęśliwe jak wcześniej, czy wymyślą coś nowego? W momencie, gdy wszystko rozwija się tak szybko, nie ma wątpliwości, że dostaną one wkrótce swoją odpowiedź i jednocześnie pojawią się całkiem nowe pytania.

 

Allods GibberlingsGibberlingi są małymi, śmiesznymi, futrzanymi i racjonalnymi stworzeniami, które kiedyś zamieszkiwały oddzielny kontynent na Sarnaut, zwany "Isa", co oznacza wyspę w ich języku. Był on znacznie mniejszy niż Yul. Tam, ich naturalnymi wrogami były plemiona dzikich Orków i surowe, północne środowisko. Cała historia Gibberlingów jest opowieścią o ich walce o przetrwanie.

Z morza płynęły dwie korzyści: zapewnienie podstawowego źródła wyżywienia i znacznej ochrony przed wrogami. Jako żeglarska rasa, Gibberlingi są wspaniałymi rybakami i marynarzami. Z biegiem czasu wielu Gibberlingów wybrało życie na statku jako domu, co umożliwiało im łatwą ucieczkę przed zagrożeniami i unikanie potyczek ich zwinnymi okrętami.

Nie znaczy to jednak, że nie są w stanie zadbać o siebie - jeśli nadarzy się okazja, z chęcią splądrują każdą osadę Orków na którą się natkną.

Gibberlingi są niesamowicie płodne. Narodziny bliźniąt mogą być powodem do rozczarowania dla rodziców spodziewających się dzieci. Trojaczki są typowym potomstwem, a nawet funkcjonuje określenie na trójkę rodzeństwa: latorośl (sprout). Rzadko żyją osobno, jako że tęsknią za sobą jeśli zostaną rozdzielone na dłuższy okres czasu. Często zdarza się, że gdy jedno z rodzeństwa umrze, pozostałe również wkrótce do niego dołączają.

Gibberlingi posiadają godne uwagi cechy, w tym ich skrajną ciekawość, niecierpliwość i smykałkę do przepowiadania przyszłości. Są miłe i bardzo mądre, a zwinne i skoordynowane manewry w pełni kompensują ich niski wzrost. Latorośl zawsze przemieszcza się wspólnie, zwłaszcza gdy podróż prowadzi przez niebezpieczne tereny. Walczą również jako oddział trojga.

Zobaczyć samotnego Gibberlinga to rzadkość.

Inne nacje i rasy traktują Gibberlingi z szacunkiem. Zapiski sojuszników i wrogów dokumentujące ich liczne bohaterskie czyny, udowodniły pozostałym rasom Sarnaut, że rozmiar nie ma znaczenia. W końcu to Gibberling odkrył sposób przemieszczania się przez Astral, tym samym rozpoczynając Erę Podróży Astralnych.

Ten sekret przyczynił się w dużej mierze do wstąpienia w szeregi Ligi, jako że ich główną ambicją jest znalezienie nowej ojczyzny, która zastąpiłaby ich utraconą kolebkę Isa.

 

Allods Gibberlings

 

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl