MOUNTY
Allods Online - Rewolucja

Implementacja mountów w Allods Online przy okazji pierwszego rozszerzenia gry, to jedna z najbardziej wyczekiwanych rzeczy ostatnimi czasy. Podobnie jak inne aspekty gry, system mountów jest dogłębny, ale też zaprojektowany warstwowo, tak by zarówno zwyczajni gracze, jak i hardkorowcy mogli się nim cieszyć. Sytem ten podaruje graczom rodzaj stajni, w której będą oni mogli trzymać swoje wierzchowce i za pomocą której będzie można je trenować i podnosić im poziom, zupełnie tak jak postaciom bohaterów

Wraz ze startem Allods Online: Revelations of Gipat, w grze zostaną udostępnione dwa unikatowe typy mountów:

allods_1kaniansteed.png (165×151)     allods_2xadaganianhorse.png (157×166)
Kanian Steed                                    Xadaganian Horse

 

Jak zdobyć mounta?

Wierzchowce można nabyć albo za pomocą Allods Boutique, albo od innego gracza przez Dom Aukcyjny (Auction House). Jeśli Wasza postać jest obywatelem Imperium, to zostaniecie dumnymi właścicielami Xadagańskiego Konia (Xadaganian Horse). Jeśli zaś Wasza postać przynależy do Ligi, to będziecie podróżować na pięknym Kaniańskim Rumaku (Kanian Steed). Owe mounty charakteryzują się odrębnym wyglądem, który wpasowuje się w kulturę i klimat danej frakcji. Oprócz wyglądu, wierzchowce te nie różnią się niczym innym - mają te same statystyki.

Jeśli macie ochotę na "jazdę próbną", by poznać przedsmak prędkości i ekscytacji, to możecie skorzystać z odpowiednich questów, które oferuje każda frakcja. Porozmawiajcie z Przewodnikami w Nezebradzie i Novogradzie (Nezebragad Guide, Novograd Guide), aby poznać więcej szczegółów.

 

Koń i jego stajnia

allods_3saddleicon.jpg (34×35) Kiedy zdobędziecie mounta, w waszym plecaku (B) pojawi się odpowiednia ikona przedmiotu. Na tę ikonę należy kliknąć prawym przyciskiem myszy, co spowoduje, że wierzchowiec zniknie z plecaka i przeniesie się do trwałego ekwipunku na ekranie postaci (C).

W panelu postaci, nad ikoną plecaka pojawi się ikona reprezentująca osobistą stajnię. Domyślnie Wasza stajnia posiadać będzie jeden boks na Xadagańskiego Konia lub Kaniańskiego Rumaka, jednakże w przyszłości inne mounty będą mogły zasiedlić dalsze boksy.

allods_4stableaccess.jpg (314×332)

 

Jak korzystać ze stajni

Do stajni można wejść albo poprzez okno postaci (C), albo bezpośrednio naciskając klawisz J. Stamtąd będziecie mieć błyskawiczny dostęp do wszystkich informacji o Waszych wierzchowcach:

allods_5mountstats.png (320×529)

Poziom Waszego Mounta - jego poziom jest umieszczony na samej górze tego interfejsu. Z każdym poziomem Wasz wierzchowiec będzie coraz lepszy - nabierze prędkości, życia, a także zmniejszy się czas potrzebny na jego przywołanie ze stajni. Każdy mount może zyskać 11 poziomów w pierwszym rozszerzeniu, więc Wasze inwestycje w niego zwrócą się z nawiązką w późniejszej fazie przygód w uniwersum Allods.

Doświadczenie Waszego Mounta - Wasz wierzchowiec zdobywa doświadczenie w momencie gdy go karmicie. Z każdym posiłkiem zyskuje on 1 punkt doświadczenia. Jeśli najedziecie myszą na odpowiednią część interfejsu, zobaczycie rozszerzone informacje na temat doświadczenia mounta i jego apetytu:

allods_6mountexp.jpg (264×114)

  • Current experience (aktualne doświadczenie) pokazuje ile punktów doświadczenia Wasz wierzchowiec zdobył na danym poziomie
  • Left to gain the next level (Pozostało do zdobycia następnego poziomu) pokazuje ile jeszcze punktów doświadczenia potrzeba, by mount osiągnął wyższy poziom
  • Total food (Całkowita ilość karmy) pokazuje ile jeszcze macie przy sobie paszy dla Waszego konika
  • Feeding available (Liczba dozwolonych karmień) pokazuje ile jeszcze razy można karmić Waszego wierzchowca w danym dniu. Każdego dnia mount otrzyma doświadczenie za pierwszych 48 karmień. Później bedzie go można dalej karmić, ale nie otrzyma on za te nadmiarowe posiłki doświadczenia aż do następnego dnia. Jeśli wykorzystacie maksymalną liczbę karmień w danym dniu, zostanie to podświetlone na czerwono.

Boksy Waszych Mountów - domyślnie Wasza stajnia będzie mieć jeden boks dostępny dla Waszego wierzchowca. Jednakże, jeśli zdobędziecie inne mounty, dostępne w przyszłości świata Allods Online, to będziecie mieć do dyspozycji więcej boksów. Jeśli w stajni będzie znajdować się więcej niż jeden wierzchowiec, to będziecie mogli się łatwo przełączać pomiędzy nimi, po prostu klikając na ikonę odpowiedniego mounta.

Statystyki Waszego Mounta - ten panel pokazuje informacje o aktualnych statystykach Waszego wierzchowca

  • Health (Życie) - wasz mount będzie mieć pewną ilość życia. Jeśli zostaniecie zaatakowani podczas jazdy, to Wasz wierzchowiec pochłonie wszelkie obrażenia, dając Wam szansę, by się przygotować do walki lub uciec. Wasz mount będzie posiadać wskaźnik poziomu życia, który będzie umieszczony tuż pod waszym, po lewej stronie ekranu:
allods_7mounthpbar.png (167×71)
Jeśli Wasz wierzchowiec straci wszystkie punkty życia, to zniknie. Będziecie go mogli jednak przywołać z powrotem poprzez interfejs stajni (J). Jeśli zdecydujecie się walczyć z napastnikiem siedząc na mouncie, to zostanie on automatycznie odesłany.
  • Regeneration (Odnawianie życia) - jeśli Wasz wierzchowiec zostanie ranny w trakcie desperackiej ucieczki, to jego życie będzie się odnawiać o podaną wartość co sekundę
  • Speed (Prędkość) - jest to tempo, z którym wasz mount się przemieszcza. Wraz ze zdobywaniem wyższych poziomów, prędkość wierzchowca będzie rosnąć, aż osiągnie zawrotną wartość, która pozwoli Wam błyskawicznie przemieszczać się po allodach
  • Summoning (Przyzwanie) - jest to wartość, ile potrzeba będzie czasu, aby przyzwać Waszego mounta ze stajni. Wraz ze zdobywaniem poziomów, ten czas będzie maleć i maleć
allods_8mountfeed.jpg (33×34) Apetyt Waszego Mounta - Wasz wierzchowiec, zupełnie tak jak i inne zwierzęta juczne, ma swoje potrzeby pokarmowe. Karmę dla niego będzie można zakupić w Allods Boutique. Utrzymywanie Waszego mounta dobrze najedzonego ma wiele zalet: otrzyma on pewną porcję doświadczenia każdego dnia, co pozwoli mu zyskiwać poziomy równomiernie i zwiększy trwale jego prędkość oraz krzepkość.

Dodatkowo, gdy wierzchowiec jest nakarmiony, to poprawiają się jego osiągi. Jego prędkość i ilość życia zwiększają się znacznie w czasie gdy jest on najedzony. Każde karmienie sprawi, że przez 30 minut będzie on pracować na wzmożonych obrotach. Karmienia można skumulować trzykrotnie, co w sumie da nam półtorej godziny lepszej kondycji zwierzęcia. Ów proces jest bardzo energooszczędny, gdyż czas ten odlicza się w dół, tylko gdy jeździcie na swoim mouncie.

Jeśli licznik najedzonego mounta spadnie do zera, nie utraci on żadnego doświadczenia, ani poziomu, które zdążył zyskać, ale jego statystyki się zostaną karnie zmniejszone w czasie gdy zwierzak będzie głodny ("hungry") i takie pozostaną aż do następnego karmienia.

Ilość posiadanej karmy (food) można sobie podejrzeć w oknie informacyjnym waszej postaci (I). Tam będzie również wyszczególnione ile posiadacie boksów w stajni (stable):

allods_9mountsummary.jpg (303×449)


Przyszłość Mountów w Allods Online

Mając tak rozbudowany system, w przyszłości możemy się spodziewać wielu nowych wierzchowców do zebrania i wytrenowania. Informacje o nich będą się z pewnością pojawiać na oficjalnej stronie gry, jak i u nas.

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl