Rozdział 3
Allods Online - Rewolucja

Rozłam: Zgromadzenie Wielkich Magów

 

Pierwsze Tajne Posiedzenie Wielkich Magów odbyło się wieki temu, po upadku królestwa Junów. Na zgromadzenie przybyło wówczas czterdziestu mędrców, z których siedmiu zostało wybranych do Rady. Zadaniem Rady było przewodzenie i opieka nad Tajnym Posiedzeniem. Podczas gdy w obradach mógł uczestniczyć każdy mag, który poddał się próbie, to w Radzie zasiadali najmądrzejsi spośród najstarszych. Próba była niezwykle niebezpieczna i wymagała doskonałego opanowania sztuk magicznych. Mag, który sprostał próbie mógł wziąć udział w Tajnym Posiedzeniu, ale także otrzymywał dostęp do niepublikowanych materiałów, miał zapewnioną ochronę przed innymi magami oraz sposobność opanowania nieznanej, zakazanej światu wiedzy. Każdy członek Tajnego Posiedzenia miał przyrzec poszanowanie oraz posłuszeństwo jego Prawom.

W trzecim tysiącleciu Starej Ery głową Rady był Wielki Mag Skrakan. Nauczał on dwóch innych magów, którzy zostali jego uczniami: Tensessa i Nezeba.

Allods Online Kanian Mages

Skrakan zdołał ponownie zwołać Tajne Posiedzenie Wielkich Magów w pięć stuleci po pierwszej bitwie Kanian pod dowództwem Tensessa z Xadaganianami prowadzonych przez Nezeba. Skrakan przywołał wówczas obu niepokornych magów do porządku.

Przez przeszło sto lat po Wielkim Kataklizmie w Radzie Wielkich Magów panował ład. Porządek ten burzyły ciągłe potyczki między Tensessem i Nezebem, które spowodowały rozłam Rady na dwie opozycje: Kanian i Xadaganian.

Pomimo starań Skrakana by utrzymać Radę w jedności, w roku 356 nad Tajnym Posiedzeniem zawisła zguba. Magowie Kanii i Xadaganii mogli się porozumieć jedynie za pośrednictwem Skrakana. Prawa Zgromadzenia zostały złamane.Narastająca nienawiść dwóch Wielkich Magów, Tensessa i Nezeba, doprowadziła do szeregu okrutnych wojen. Ich rosnące w siłę królestwa budziły trwogę u wszystkich istot, nie pozostawiając im innego wyboru, jak wejść w szeregi armii którejś ze stron.

Wraz z początkiem VIII wieku Nowej Ery, ukształtowały się dwie wrogie sobie frakcje: Liga oraz Imperium.

Allods Online Xadagan Mage

 

Autor: Wizer
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl