Tereny Open PvP
Allods Online - Rewolucja

Tereny Open PvP (lv40+)

   

  Melting Isle (Topniejąca Wysepka)

  Allods Online Melting Isle

  To zamarznięte pustkowie było niezamieszkałe przez wiele tysięcy lat. Chodzą słuchy, że tam właśnie są pogrzebane rozliczne bogactwa i skarby starożytnych Junów. Szczęśliwie dla nas, zadziałał efekt cieplarniany i teraz allod ten robi się dostępny dla postaci o poziomie 40 lub wyższym. Jak na skutki gorączki złota przystało - każdy gracz będzie tam zdany na samego siebie. Trzeba będzie stoczyć bój o wartościowy łup nie tylko z graczami przeciwnej frakcji, ale także być w stanie odeprzeć sojuszników. Oczywiście, aby móc postawić stopę w tym pełnym bogactw miejscu, trzeba się najpierw zorientować jak się tam w ogóle dostać. 

  Jak przedostać się na Melting Isle

  Allods Online Melting Isle

  Kiedy Wasza postać osiągnie poziom 40, będzie mieć możliwość porozmawiać ze Smoczym Przewodnikiem, Dragon guide o imieniu Spirit of Peace (Duch Pokoju) w Gipat, który zleci Wam misję. Zadanie to poprowadzi Was jak po sznurku, najpierw do pobliskich Ancient Junce Ruins, a potem na Topniejącą Wysepkę - wystarczy, że używając ruin wybierzecie opcję transportu na Melting Isle.

  Gdy przybędziecie na miejsce, porozmawiajcie ze Strażnikiem Mrozu, Frost Guardian, aby ukończyć misję. Teraz gdy już stoicie na Melting Isle, pewnie się zastanawiacie "to gdzie są moje wypaśne łupy i przyszłe bogactwa?"... No więc, co to by była za zabawa, gdyby je Wam wręczono tak bez żadnego wysiłku?

  Funkcje i cechy Melting Isle

  Najważniejszą cechą Topniejącej Wysepki, są skarby czekające na graczy. Jeśli na jej obszarze znajdzie się 10 lub więcej graczy w godzinach 15:00 do 2:00 GMT, to zostanie aktywowany specjalny event umożliwiający graczom polowanie na Pomniejsze Skarby (Smaller Treasures) oraz Większe Skarby (Greater Treasures) rozrzucone po całym allodzie. Wszystkie te miejsca, zwane "Odtajane pola" ("Thawed Patches") pojawią się zaznaczone na mapie. Oczywiście Większe Skarby są rzadsze i zawierają lepsze nagrody. 5 minut przed pojawieniem się Greater Treasure pojawi się odpowiednie ogłoszenie. Aby otworzyć skrzynki ze skarbami potrzeba będzie chwili czasu i jeśli konkurencja nas zaatakuje, to otwieranie zostanie przerwane. Nawet jeśli pozbędziemy się rywali, to trzeba będzie zaliczyć drugie podejście otwierając skrzynkę.

  Gdy opuścicie obóz Waszej frakcji, jedną z pierwszych rzeczy które zauważycie będzie Flaga Wojny, Flag of War, która od momenctu opuszczenia bezpiecznego schronienia będzie cały czas podniesiona. Melting Isle to obszar PvP (Player versus Player, Gracz przeciwko Graczowi) i każdy inny gracz, niezależnie od frakcji jest potencjalnym wrogiem. Wyjątkiem są towarzysze w grupie - party.

  Allods Online Melting Isle

  O 22:00 GMT rozpoczyna się codziennie szczególny event, nazwany Efektem Cieplarnianym (Global Warming). W trakcie jego trwania, losowo pojawiające się skarby na odtajanych polach (thawed patches) zostaną zastąpione skrzynkami które pojawią się na wszystkich odtajanych polach - wszystkie w tym samym czasie, wszystkie na raz! Im więcej tym lepiej! Jeśli w tym momencie, na mapie będzie przebywać ponad 20 graczy, to zagwarantowane zostanie pojawienie się Większego Skarbu - Greater Treasure. Trzeba tylko będzie być pierwszym na miejscu! W zależności od liczebności graczy, Efekt Cieplarniany potrwa od 1 do 5 minut.

  Czy na Melting Ile przetrwają Wasze przyjaźnie i sojusze, czy będziecie walczyć nawet przeciwko kolegom, aby zdobyć wspaniały skarb?

   

  June Catacombs - Katakumby Junów

  Allods Online June Catacombs

  W głębinach Gipatu kryje się niezwykle zawiły labirynt którego rozkład notorycznie się zmienia. We wnętrzu labiryntu toczy się okrutna gra dla poszukiwaczy tajemnic. Witajcie w Katakumbach Junów. Komu uda przebrnąć przez labirynt i pokonać Olbrzymiego Golema (Giant Golem) czającego się w czeluściach i strzegącego nieprzebranych skarbów w sercu Katakumb Junów. Nie będzie łatwo. Inni odkrywcy też tu są i nie są wcale przyjaźnie nastawieni ...

  Jak dostać się do Katakumb Junów

  Najważniejszą rzeczą, o której powinniście wiedzieć są godziny otwarcia Katakumb. Do June Catacombs będzie można wejść tylko w godzinach 19:00 - 19:30 GMT. Później okienko wstępu się zamyka i trzeba będzie zaczekać do dnia następnego. Poza tym, dobrze by było iść w grupie, której członkowie mają poziom 40 lub wyższy, ponieważ przeciwnicy są trudni. Zalecane jest nawet by udać się tam w pełnej, 6-osobowej grupie składającej się z postaci na 42 poziomie.

  Teraz, będąc w odpowiednim składzie, należy udać się w kierunku Gipat Cave i jak tylko dojdziecie na początek mostu, skręcić mocno w prawo. Ten ostry spad jest tak na prawdę ścieżką, która prowadzi do niżej położonego mostu, a dalej już do samych Katakumb. Po drodze do wejścia napotkacie wiele nieagresywnych Golemów.

  Allods Online June Catacombs

  Gdy o 19:00 GMT otworzą się wrota, trzeba będzie uiścić zapłatę w postaci 10x June Tablets (na osobę). Można je zdobyć zabijając 10 Golemów panoszących się wokół wejścia. Mało tego, owe Golemy będą dropić June Tablets tylko w godzinach 19:00 - 19:30 GMT, plus mają one 30 minutowy cooldown, więc nie można ich zachomikować na następny dzień. Alternatywnie, w Allods Boutique pojawi się w przyszłości bilet, "Ticket to the June Catacombs", który natychmiast przeniesie was do środka.

  Kiedy już znajdziecie się w środku, będziecie mieli 4 godziny czasu na ukończenie labiryntu.

  Pierwszy, Zewnętrzny Krąg

  Zewnętrzny krąg jest relatywnie prosty. Należy przedrzeć się przez labirynt, eliminując po drodze strażników Guardians of the First Circle, oraz zbierając z nich łup w postaci potionów i cynowych monet Tin June Coins. Gdy zbierzecie wystarczającą liczbę tych monet, będziecie mogli wybrać miejsce z drugiego kręgu, Second Circle, do którego się teleportujecie (pod warunkiem, że znaleźliście portal). 

  Allods Online June Catacombs

  Drugi, Środkowy Krąg

  Ten krąg jest trochę bardziej wymagający, ale też zawiera o wiele więcej atrakcji niż tylko podążanie do wyjścia. Najpierw trzeba będzie odszukać June Rechargers, które obdarują nas 2-godzinnym buffem umożliwiającym korzystanie ze skoczni (jump pads). Skocznie są oznaczone symbolem wyglądającym jak słońce, wyrytym na posadzce. Następnie trzeba będzie pokonać dwójkę bossów - Maakh i Aurath. Ukrywają się oni w dwóch osobnych pomieszczeniach. W sumie pomieszczeń jest 4, więc trzeba będzie sprawdzić je wszystkie, aby je znaleźć! Zabicie ich jest konieczne, aby móc przedostać się do wewnętrznego kręgu i stawić czoła ostatecznemu bossowi: Olbrzymiemu Golemowi (The Giant Golem)

  Allods Online June Catacombs Allods Online June Catacombs

  Trzeci, Wewnętrzny Krąg

  Jest to ostatni krąg. Tu czeka nas największa bitwa w Katakumbach Junów. Pokonanie Olbrzymiego Golema (Giant Golem) zapewni graczom bogactwa i podziw innych.

  Allods Online June Catacombs

  Opis i wskazówki ułatwiające przetrwanie w June Catacombs

  Jedną z podstawowych właściwości Katakumb Junów są ich ściany. Katakumby posiadają jak gdyby własny umysł ... otwarte drzwi się zamykają, zamknięte drzwi się otwierają, co powoduje niezłą dezorientację. Najlepiej jest zapamiętać przez drzwi jakiego koloru się wchodziło. Czerwone drzwi które były otwarte jeszcze 5 minut temu, mogą już być zamknięte.

  Po wkroczeniu do labiryntu, z pewnością natkniecie się na członków Waszej gildii lub innych graczy z obu frakcji. Uważajcie jednak - jeśli nie są oni z Wami w grupie, to mogą Was zaatakować ... niezależnie od frakcji. Każdy sobie rzepkę skrobie, więc bądźcie czujni.

  Z pomocą przychodzą power-upy, które zwiększają nasze statystyki. Można je znaleźć w każdym kręgu. Zapewniają zwiększenie życia, przyspieszenie, niewidzialność lub bonus do jednego ze statów. Można też złupić liczne przedmioty z mobów, takie jak np June Coins, które pomogą w zadaniu, by przedostać się do kolejnego kręgu.

  Allods Online June Catacombs

  Najlepsze nagrody znajdują się w Wewnętrznym Kręgu, ale są też one najpilniej strzeżone. Za każdym razem, gdy jakiś gracz zdobędzie cenną zawartość skrzyni ze skarbem, zostanie to ogłoszone wszystkim w Katakumbach. wypatrujcie także Szkatułek Junów (June Caskets) - będą się losowo pojawiać w zewnętrznym kręgu June Catacombs.

  Autor: Narayan
  Nival

  © allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

  Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
  Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

  Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl