Kanianie
Allods Online - Rewolucja

Kanianie: Dobro, Prawda i Porządek

 

Allods KanianKania jest starożytną federacją, która u progu XX wieku musiała szybko dostosować swe obyczaje, ażeby przetrwać w niebezpiecznym świecie. Wiele zwyczajów, tradycji i umiejętności, które straciły przydatność, zostało odrzuconych i zastąpionych przez nowe, do których można zaliczyć Kościół Światła, dążący do umocnienia nowego porządku opartego na wierze.

Podsumowując ich cele w Kanii, Voisvet Ironfist, Paladyn Pierwszego Kręgu i deputowany Kvatoh powiedział, iż "Nasze życie jest służbą dla przyszłości"

Wspólną nazwą dla obywateli Kanii są Kanianie. Pomimo tego, że zarówno lud Kanii i Xadaganu należy do tej samej ludzkiej rasy, wydarzenia z przeszłości doprowadziły do przepaści pomiędzy nimi. Zasadnicze różnice w sposobie, jakim rządzone są oba
społeczeństwa i ich jawna wrogość ku sobie nawzajem, spowodowały, że pozostali mieszkańcy Sarnaut traktują ich jako dwa odrębne narody.

W zamierzchłych czasach, Kanianie wyłonili się ze strategicznego zjednoczenia plemion, dokonanego by pokonać Orków. Od samego początku, gdy zaczęto osiedlać się w Kanii, zasady założycieli przewidywały wolność dla wszystkich swoich obywateli. To odbiło się na porządku społecznym.

Kaniańskie państwo składa się z równoprawnych prowincji i wszelkie decyzje wpływające na cały naród podejmowane są przez Radę Deputowanych. To jedna z podstawowych różnic pomiędzy nimi, a Xadaganianami, którzy według nich cierpią pod absolutną władzą jedynego tyrana.

Mimo tego, że w Kanii są miasta, ludzie wolą żyć w małych społecznościach. Kanianie kochają naturę, szczególnie jej piękno i kolorystykę. Zanim Wielki Kataklizm rozerwał ich ziemie, Kanianie lubili zakładać osady w malowniczych miejscach jak łąki, przerzedzone lasy i zagajniki brzozowe. To umożliwiło im połączenie pracy fizycznej ze świeżym powietrzem i zdrowym stylem życia.

Z czasem, ten wpływ środowiska wyraźnie odbił się na wyglądzie przeciętnego Kanianina. Są oni silni i mocno zbudowani, zazwyczaj mają jasnobrązowe włosy. Są prawie o głowę wyżsi niż ich byli krewniacy, Xadaganianie.

Kanianie zagorzale wierzą, że jedynym sposobem, by być prawdziwie szczęśliwym, jest podążanie za ideałami ich prawa, demokracji i wolności osobistej. Jeśli tylko trzeba, są skłonni walczyć aż do upadłego, by bronić tych wartości. Naród Kanii uważa Xadaganian za zagrożenie dla wolnego świata. Oznacza to, że jedynym akceptowalnym następstwem jest całkowite i zupełne ich zwyciężenie.

 

Allods Kanian

 

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl