2. Rozwój, Poziomy
Allods Online - Rewolucja

2. ROZWÓJ GILDII i JEJ POZIOMY

 

Po założeniu gidlii, będzie można ją rozwijać i zdobywać poziomy, zupełnie tak samo jak w przypadku postaci!

Allods Online Guild Char Bathed in Light

A) Prestige & Symbols of Progress (Prestiż i Insygnia Postępu)

Gdy War Brotherhood Talisman zostanie aktywowany, Wasza gildia przejdzie na poziom 1 i otrzyma możliwość rozwoju aż do levelu 100. Za każdym razem, gdy gildia osiągnie nowy poziom, wszyscy jej członkowie skorzystają z nagród.

Prestiż, o którym wspomniano przy okazji interfejsu, będzie odgrywać istotną rolę przy rozwoju gildii. Wirtualna waluta gry, złoto (gold) również będzie wymagana, aby zakupić Symbol of Progress, który umożliwi odblokowanie kolejnego poziomu.

Allods Online Guild Quests and Buying Symbol of Progress

Jeśli nie zaopatrzycie się w wystarczającą liczbę Insygniów Postępu (Symbols of Progress), a w międzyczasie członkowie gildii będą podnosić Prestiż, to gildia utknie na obecnym poziomie, do czasu aż zostanie zakupione przynajmniej jedna insygnia. W efekcie zdobywany po blokadzie Prestiż się zmarnuje, więc zwracajcie uwagę na postęp gildii i pilnujcie, żeby w odpowiednim momencie nie zabrakło Symbol of Progress.

Miejcie na uwadze, że członkowie również mogą je zakupić i przeznaczyć na gildię, więc możecie mieć uskładane na zapas tyle insygniów, ile tylko chcecie. Z tym, że będziecie potrzebować ich na tyle, żeby odblokować w sumie 100 leveli, więcej nie potrzeba.

 

A teraz kilka słów o Prestiżu (Prestige):

 • Jest to ogólny wskaźnik reputacji danej gildii i umożliwia on osiągnięcie kolejnych jej poziomów
 • Przyrasta on dzięki różnym czynnościom wykonywanym przez członków w grze:
  1. Wypełnianie dziennych zadań, które zapewnia NPC Guild Master Waszej Frakcji (postać musi mieć minimum 8 poziom)
  2. Walka z bossami w Heroikach, a także z bossami w świecie gry oraz tymi w Demon City
  3. Uczestniczenie w potyczkach w Astralu
  4. Uczestniczenie w walkach PvP na Melting Island

Całkowity poziom zdobytego Prestiżu przez członków gildii można odczytać na zakładce Info w interfejsie gildii. Reprezentuje go m.in niebieski pasek:

Allods Online Guild Prestige Level

Punkty Prestiżu indywidualnie zdobyte przez poszczególnych członków gildii w trakcie wykonywania questów będą widoczne na zakładce Members:

Allods Online Guild Individual Prestige

Pamiętajcie - im więcej wasi pobratymcy osiągną dzięki dziennym questom, im więcej potworów zwyciężycie, tym szybciej będzie się rozwijać Wasza gildia!

 

B) Loyalty (Lojalność)

Lojalność jest nową funkcjonalnością, która określa wkład danej postaci w życie i sukces danej gildii. Poziom Lojalności będzie mieć w efekcie również wpływ na ilość punktów Prestiżu wnoszonych do gildii. 

Lojalność to rodzaj współczynnika, który waha się od 10 do 100. Gdy nowy gracz dołącza do gildii, jego Lojalność będzie wynosić 10, podczas gdy Weteran lub starsi członkowie gildii mogą mieć ją nawet na poziomie 100. Lojalność zdobywa się w podobny sposób jak punkty Prestiżu, jednakże jest to parametr opisujący indywidualnie daną postać, a nie całą gildię.

Allods Online Guild Quest Symbol of the Herald

W przeciwieństwie do Prestiżu, który można tylko zwiększać i nie można go stracić, to punkty Lojalności mogą zarówno przybywać, jak i ubywać. Dzieje się tak, gdy:

 • Członek straci prawa do noszenia Tabardu. Jego Lojalność nie będzie mogła wtedy przekroczyć 40; a gdy miał ich więcej to natychmiast spadną do 40.
 • Członek opuści gildię. Jego Lojalność spadnie do 10, a lojalność pozostałych członków gildii zostanie pomniejszona o jedną dziesiąta jego punktów z momentu przed opuszczeniem gildii. (Przykładowo, jeśli gracz mający 80 punktów Lojalności opusci gildię, to pozostali członkowie gildii stracą po 8 punktów). Taka postać dołączając to innej gildii będzie startować z 10 punktów Lojalności.

Dodatkowo, liczba punktów Lojalności maleje o 2 każdego dnia, aż do minimalnej wartości 10 (poniżej tego nie spadnie). Starajcie się więc przyjmować zadania od Guild Mastera, aby w pełni wykorzystać ten system i specjalne nagrody z niego płynące, a także polepszać dobrobyt Waszej gildii.

 

 

Ciąg dalszy w artykule 3. SYSTEM NAGRÓD I TABARDY.

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl