PROFESJE
Allods Online - Rewolucja

W czym się kształcić?



W Allods Online są dwa typy profesji - Rzemiosło (Crafting) i Zbieractwo (Gathering)

Profesje są jednymi z najciekawszych i najważniejszych części gry; stwarzają okazję do produkcji przedmiotów dla swojej postaci, gildii lub na sprzedaż. W Allods Online są trzy profesje zbierackie (gathering) i cztery rzemiosła (crafting). Do zbieractwa zaliczamy: Zielarstwo (Herbalism), Górnictwo (Mining) i Rękodzieło (Disassambling). Rzemiosło składa się z Alchemii (Alchemy), Krawiectwa (Tailoring), Kuśnierstwa (Leatherworking) i Kowalstwa (Blacksmithing). Alchemia służy tworzeniu eliksirów, Krawiectwo szyciu ubrań z tkaniny, Kuśnierstwo to wytwarzanie skórzanych zbroi, a Kowalstwo zbroi metalowych. Każda postać może się zdecydować tylko na jedną z tych siedmiu profesji.

 

Tailoring

 

Zbieractwo i rzemiosło pomogą nie tylko uzyskać przydatne przedmioty, ale także sprawią że postać będzie wyglądała unikatowo. Wiele wysokiej klasy i rzadkich surowców można znaleźć tylko u innych graczy. Bardzo ważnym jest ustanowić i podtrzymywać te zależności zawodowe - będzie można kupić przedmiot od gracza, który może w przyszłości potrzebować w zamian czegoś od nas. Ciągła wymiana i dobre stosunki handlowe znacznie ułatwią życie w świecie Sarnaut. Zawsze pamiętaj, że trzeba będzie walczyć nie tylko na lądzie, ale też w Astralu. Walka zespołowa w dużej mierze zależy od dobrej współpracy i stosunków w zespole.

 


Gry wewnątrz gier są świetną zabawą

 

Systemy zbierackie (gathering) i rzemieślnicze (crafting) w Allods Online różnią się znacznie od tych znanych z innych MMORPGów. Wszystkie profesje powiązane z rzemiosłem są opracowane na zasadzie mini-gier. System jest raczej prosty, więc nie trzeba będzie poświęcić dużo czasu na poznawanie reguł. Wszystko to sprawia, że cały proces jest znacznie ciekawszy niż oklepane klikanie w przyciski. Zdecydowano, że podstawą do mini-gier będzie popularny poker, blackjack i jednoręki bandyta. Nuta hazardu została dodana do Allods Online, tak żeby szczęście miało zawsze pewien wpływ. Trochę analizy, zawodowe podejście i voilà, oto Bogini Fortuna uśmiechnęła się do nas. Przykładowo, alchemia jest oparta na jednorękim bandycie i tak jak w życiu - można na tym zarobić. Każdy gracz PvP pożąda różnorakich mikstur w niewyobrażalnych ilościach; tego typu produkcja ma zawsze wysoki popyt.

 

Blacksmithing

 

Kuśnierstwo (Leatherworking), Krawiectwo (Tailoring) i Kowalstwo (Blacksmithing) są oparte na pokerze. Doszukamy się tam taktyki, strategii i odrobiny szczęścia. Cały proces podzielony jest na 6 etapów, na każdym etapie trzeba się zdecydować jaką opcję wybrać, otworzyć interfejs rzemiosła, wybrać surowiec na przyszłą zbroję, itd. Będzie widoczna lista przedmiotów, które można wytworzyć z danego surowca i jakie składniki są wymagane. Następnie wybiera się bonus, który przedmiot ma zawierać. Można próbować szczęścia aż do 6 razy i tym samym wybrać najlepszą kombinację dla własnej postaci.

 


Szczęście dla wszystkich .. czyżby? Każdy ma szansę na to, że mu się poszczęści

 

Nawet jeśli crafting się nie powiedzie, gracze nie powinni czuć się zawiedzeni, jako że przedmioty nie są do końca tracone. Przykładowo, jeśli postać namiesza coś z dekoktem alchemicznym, to otrzyma przedmiot o dziwnych i zabawnych właściwościach: eliksir pomniejszający własne rozmiary.

Doświadczeni alchemicy, krawcy, kuśnierze i kowale mogą tworzyć arcydzieła praktycznie z niczego, więc profesje to nie tylko dobrze zainwestowany czas ale i coś, co może zapewnić zyski. Receptury można odnaleźć wewnątrz surowców. Dopiero gdy rzemieślnik weźmie do rąk surowiec, będzie on wiedział co można z niego wytworzyć. Im więcej czasu poświęcimy na crafting, tym szybciej biegłość w nim będzie wzrastać i tym samym każdy jego poziom może rozszerzyć zasób naszych receptur.

 

Leatherworking

 

Teoria i praktyka


Żeby stworzyć przedmiot, gracz musi dostarczyć dwa do pięciu składników. Na wszystkie wymagane surowce można natknąć się podróżując po świecie lub kupić od handlarzy. Jednakże niektóre rzadkie i użyteczne składniki można uzyskać jedynie w nagrodę za wykonanie zadania lub w starciu (encounter). Wyspecjalizowani trenerzy profesji nauczą kilku bazowych umiejętności, a można ich znaleźć w stolicy Frakcji. Przedmioty wytworzone przez graczy są porównywalnej jakości do tych, które można uzyskać po zabiciu wysokopoziomowych potworów, więc crafting jest zręcznym sposobem na pozyskanie na prawdę rzadkich i użytecznych przedmiotów. Gracze będą mieli zawsze wybór, czy chcą zabijać potwory, kupować przedmioty od innych graczy, czy też tworzyć swoje własne. Rzeczy zdobyte na potworach mogą zostać również rozebrane na części składowe, a potem wykorzystane w rzemiośle (crafting). Przedmioty takie, stworzone z części składowych, będą podobne do swych oryginałów, ale dodatkowo mogą się przydać również innym klasom.

 

RussianFight

 

Zielarze (herbalist) powinni pamiętać, że każdy reagent ma inną jakość. Zwykłe odczynniki mają tylko jedną opcję, a te wysokiej jakości będą o wiele bardziej użyteczne i stwarzają wiele możliwości na przyszłe eliksiry.

 


Nauka nigdy nie tkwi w miejscu


Allods Online jest grą o rozbudowanym wątku głównym, w którym gracze cały czas prą naprzód i odkrywają nowe terytoria. Bardzo niewygodnym byłoby się cofać tylko na potrzeby profesji, do starych miejsc, które zna się już od podszewki. Co więcej, niektóre rzeczy powinno się tworzyć z marszu. Wszyscy zapewne się zgodzą że bieg w poprzek całej lokacji, tylko po to by uwarzyć nowe mikstury leczące, bywa strasznie męczący; zwłaszcza że często potrzebujemy owych mikstur tu i teraz.

Na to wszystko znaleziono rozwiązanie, które powinno zadowolić wszystkich. Teraz w Allods Online gracze mają przy sobie przenośnie kowadła, laboratoria i zestawy krawieckie oraz kuśnierskie.

 

Bić czy nie bić?


Chwała Bojowa (Combat Glory) jest specyficznym współczynnikiem PvP, który otrzymujemy za zabijanie innych graczy. Punkty Chwały Bojowej można uzyskać za zabicie każdego wroga, ale ich liczba zależy od poziomu przeciwnika. Zabijanie słabych wrogów lub nękanie tylko i wyłącznie jednego nie przyniesie nam żadnych rezultatów. Jeśli uzyska się wystarczającą ilość punktów Chwały Bojowej, wtedy otrzymamy odpowiednią pozycją w rankingu PvP. W zależności od rangi w obrębie Frakcji, handlarze będą oferować zniżki, a raz na tydzień będzie można otrzymać gratisowy zestaw przydatnych rzeczy. Wszyscy gracze, który chcą się sprawdzić w bitwie mogą wziąć udział w dziennych questach, które są skupione na zabijaniu wrogów i nagradzaniu za to pieniędzmi.

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl