ŚMIERĆ
Allods Online - Rewolucja

Podstawy i mechanika Śmierci


Każdy z mieszkańców uniwersum Allods traktuje śmierć na polu bitwy na swój własny sposób. Jednakże dla obywateli czy to Imperium, czy też Ligi, śmierć jest bardziej swoistą cechą niż końcem samym w sobie.

Dla Kanian, śmierć jest odpoczynkiem od zmagań i trosk dnia codziennego, dla Gibberlingów to niefortunny błąd, a dla Elfów śmierć  jest kulminacją ich istnienia, jedną z chwil, która musi być najpiękniejsza ze wszystkich pozostałych całego ich życia.

Członkowie Imperium wykazują się podobnym podejściem do zagadnienia śmierci na polu bitwy.
Orkowie przykładają taką samą wagę do śmierci jak do przegrania finału Igrzysk Imperialnych Goblinobolu: "Tak czy siak, będzie więcej rozgrywek i więcej finałów". Xadaganianie czują, że śmierć nie jest nieuchronna, tylko jest zaledwie przeszkodą na drodze do osiągnięcia celu. Powstańcy (Arisen) z oczywistych względów wierzą, że śmierć jest bardziej wartościowa niż właściwe życie. Tym, którzy powstali z martwych, śmierć zapewnia wieczne trwanie.

Powód tak beztroskiej postawy wobec nietrwałej egzystencji może zostać wyjaśniony w łatwy sposób. Mimo tego, że mieszkańcy allodów nie są nieśmiertelni, a ich ciała mogą zostać dotknięte zębem czasu, czy też chorobą; to każda osoba, która ginie w walce nie rozpływa się w nicości, a wręcz przeciwnie - ma szansę na wskrzeszenie.~ Fakty mechaniki Śmierci:
  • Czas spędzony w Czyśćcu (Purgatory) zależy od poziomu i stopnia rozwoju postaci. Wysokopoziomowi bohaterowie będą musieli czekać dłużej na uwolnienie. Jednakże, ten przedział czasu może zostać skrócony poprzez użycie Mirry, którą nabywa się u określonych handlarzy (NPC-ów). Bohaterowie posiadający wystarczającą ilość Mirry mogą prosić Sług Tensessa o wstawiennictwo i łaskę.
  • Pamiętajcie by zakupić Mirrę, kiedy jesteście jeszcze żywi; w Czyśćcu (Purgatory) nie ma sprzedawców.
  • Heros zmartwychwstanie przy punkcie wskrzeszeń (resurrection location) położonym najbliżej miejsca jego śmierci; żadne przedmioty, ekwipunek ani doświadczenie nie jest tracone w razie śmierci

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl