Nadchodzi serwer Allods Online z subskrypcją
2013-08-03

Wraz z kolejnym dotatkiem, który planowany jest jeszcze w tym roku, Allods Online zostanie wzbogacone o serwer na abonament. Wydawca zarówno amerykański, jak i europejski planuje otwarcie takiego serwera. W przypadku Europy, ma to być jeden serwer wielonarodowościowy. Gracze wybierający serwer z subskrypcją będą płacić stałą stawkę co miesiąc za wszelkie udogodnienia. Dotychczasowy model free2play opierający się na zakupach w Butiku Allods nadal będzie istnieć równolegle.

Wydawca europejski w chwili obecnej zastanawia się także, czy nie połączyć istniejących serwerów (Aro, Airin, Skrakan, Tep) w jeden. W efekcje mielibyśmy jeden serwer free2play i jeden z abonamentem.  Plany te sugerują, że zostałby jednocześnie uporządkowany bałagan z klientami - nie byłoby osobnych klientów na każdą wersję językową, zamiast tego wreszcie byłaby jedna instalka do ściągnięcia, bez zbędnych kombinacji i zastanawiania się co do czego. W tej kwestji jednak nic nie jest przesądzone.

 

PS. Taki komentarz ode mnie - wielka szkoda, że nie zdecydowano się na ten ruch o wiele wcześniej. Ogólnie wydawcy mmo powinni oferować zarówno serwery f2p, jak i serwery z subskrypcją dla danej gry. Sposób płatności nie powinien mieć wpływu na samą rozgrywkę. Gracze upatrujący zbyt dużą ingerencję butiku w mechanikę gry mieliby alternatywę wybierając serwery z subskrybcją i płacąc czysty abonament. :)

PS2. Wygląda na to, że wyszedł mi news pożegnalny:)

Autor: Narayan
Nival

© allods-online.pl | hosted by Vincentl | Design, Engine by Vincent | CSS by Vincent

Kopiowanie części lub całości elementów strony, grafik, tekstów, bez wiedzy autora - zabronione.
Allods jest znakiem towarowym Astrum Nival, Rosja.Jedyną oficjalną stroną Allods Online w Europie jest allods.gpotato.eu. Strona http://allods-online.pl jest jedynie stroną fanowską.

Zaprzyjaźnione strony: http://silkroad-online.pl | http://runesofmagic-online.pl | http://sun-online.pl