Autor Wątek: Psionicist - Talents/Skills  (Przeczytany 3689 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

unknown

  • Adeptus Minor
  • ***
  • OfflineOffline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 398
  • The corruptor
  • Archetyp: Summoner
  • Rasa: Arisen
  • Frakcja: Imperium
  • Serwer: EU-EN ISA
    Psionicist - Talents/Skills
    « : 22 Listopad 2009, 13:17 »
      PSIONICIST
      aka Mistic
      Zdolnością specjalną Mistyka jest Kontakt Umysłów (Mental Link / Psionic Contact). Mistyk łączy się psychiczną więzią z wybranym celem, odtąd ma dostęp do specjalnych umiejętności (Astral Echo). Niektóre zaklęcia działają tylko gdy nastąpi kontakt umysłów.
      Więź umysłowa jak i niektóre umiejętności powodują Przeładowanie Umysłu (Mental Overload) i tym samym na kilka sekund obniża wybrane statystyki Mistyka.



      Talenty tłumaczone z klienta US natomiast wartości liczbowe na podstawie rosyjskiej bazy danych(www.allodsbase.ru).
      Nie tłumaczyłem nazw umiejętności i talentów (wg. mnie mija się to z celem) tylko ich działanie.
      Wziąć pod uwagę należy również to, że jest to beta więc nazwy umiejętności oraz statystyk na które oddziałują jak również ich działanie mogą się dynamicznie zmieniać.


      Opis zasad rządzącymi talentami znajduję się TU.

      Część umiejętności w grze występują pod różnymi nazwami dlatego dla ułatwienie poniższe zestawienie może pomóc w zrozumieniu danych talentów:

      Psyche Shock = Psychic Shock
      Mental Link = Psionic Contact
      Mental Pulse = Impact
      Telekinetic Throw = Psyche Attack
      Mind Steal  = Pain Transfer
      Hard Contact  = Rude  Contact = ??? (prawdopodobnie Stłamszenie Woli)




      PSYCHIC SHOCK

      Astral Shock - Cel czaru Psychic Shock poddaje się efektowi Przerażenia Przegranego, tym samym zwiększa wszystkie otrzymywane obrażenia o 3% (na każdą rangę, max. 9%).
      Experienced Telepath - Cooldown czaru Mental Shield i Hard Contact zredukowany o 15% (na każdą rangę, max. 45%).
      Combat Meditation - Jeśli Psionik zaczyna walkę bez Psionic Contact, jego poziom zbroi (armor) zwiększa się o 20% (2ga ranga 35%, 3cia 50%) na 5 sekund (2ga ranga 6sek., 3cia 7sek.)
      Madman - Obrażenia krytyczne od Psychic Shock i Choke zwiększone o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Combat Training - Koszt czaru Choke, Psychic Shock oraz Rude Contact zredukowany o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Subtile Mind - Negatywne efekty Mental Overlad zredukowane o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Twin with the Trap - Jeśli cel będący pod działaniem Mental Link zabije Bliźniaka (Mental Twin), natychmiastowo otrzymuje obrażenia.
      Predictor - Wskaźnik Luck Mistyka zwiększony o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Discipline of Body - koszt many: 23, czas rzucania: instant, cooldown: instant. Mentalnie wpływasz na wszystkich członków drużyny zwiększając im Strenght, Agility i Expertise o 15% na czas 1 minuty. Powoduje Mental Overload u Mistyka.
      Sharp Mind - Intellegence zwiększona o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Arguseyed Telepathy - Zasięg Choke, Rude Contact i Psychic Shock zwiększony o 12% (na każdą rangę, max. 36%).
      Awkwardness - Postać pod wpływem Mental Link która atakuje Mistyka znajduję się pod wpływem efektu który redukuje jej poziom pancerza o 3% (na każdą rangę, max. 9%).
      Power of the Enemy - Po otrzymaniu obrażeń masz szansę zwiększyć obrażenia jakie zadajesz o 3% (na każdą rangę, max. 9%) przez okres 7 sekund.
      Dead Language - Po nawiązaniu kontaktu z wrogiem (Mental Link) masz 25% szansy na sparaliżowanie celu na 10 sekund.
      Revenge - Jeśli cel pod wpływem Mental Link zada nam obrażenia krytyczne, Mistyk aktywuje efekt Atralnego Echa (Astral Echo).
      Loop of Time - koszt many: 23, czas rzucania: instant, cooldown: 180 sek. Stan Mistyka wraca do czasu z przed minionych 10 sekund.



      MENTAL LINK

      Absolute Contact - Koszt czaru Mental Link zredukowany o 5% (na każdą rangę, max. 15%), zwiększa Intellegence o 3% (na każdą rangę, max. 9%) podczas kontaktu psychicznego z celem.
      Expanding the Mind - Po nawiązaniu kontaktu psychicznego, wszystkie czary kosztują o 20% mniej (2ga ranga 25%, 3cia 30%) na danym celu.
      In Contact - Cooldown umiejętności Mental Link zredukowany o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Disciline of Mind -  koszt many: 23, czas rzucania: instant, cooldown: instant. Mentalnie wpływasz na wszystkich członków drużyny zwiększając im Intellegence, Wisdom i Intuition o 15% na czas 1 minuty. Powoduje Mental Overload u Mistyka.
      Analyst - Intuition zwiększona o 5% (na każdą rangę, max 15%).
      Unity of Minds - Kiedy jesteś połączony umysłem (Mental Link), mana jaką wydaje twój cel na zaklęcia otrzymuje Mistyk. (tłumaczyłem na czuja, po angielsku było mi to niezrozumiałe)
      Subtile Mind - Negatywne efekty Mental Overlad zredukowane o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Unity - Podczas Mental Link, jeśli życie mistyka lub celu jego umysłowego połączenia spadnie poniżej 50% , Mistyk aktywuje efekt Astral Echo.
      Twin Puppet Master - Jeśli cel pod wpływem Mental Link zabije Bliźniaka to zostanie oszołomiony na 2 sek.
      Inferiority Complex - Obrażenia krytyczne od celu z którym jesteśmy połączeni umysłowo są zredukowane o 33% (na każdą rangę, max. 100%).
      Mind Fire - koszt many: 21, czas rzucania: instant, cooldown: instant. Co 2 sekundy zadaje 6,5 obrażeń w przeciągu 30sek. Podczas  działania tego zaklęcia każda użyta z sukcesem umiejętność wroga wydłuża podwójnie cooldown danej umiejętności.
      Cannon Fodder - Podczas Mental Link, cześć otrzymanych obrażeń przez Mistyka przechodzi na cel z którym nastąpiło połączenie umysłów.
      Oxyesthesia - Zasięg Mental Link, Mind Fire i Mind Steal zwiększony o 12%  (na każdą rangę, max. 36%).
      Madness - Kiedy Kontakt zostaje przerwany, cel zadaje o 40% mniej obrażeń na 6 sek. (są 3 rangi danej umiejętności)
      Keen Psychologist - Koszt czaru Mental Link, Mind Steal i Mind Fire zredukowany o 10%  (na każdą rangę, max. 30%).
      Sharp Mind - Intellegence zwiększona o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Combat Meditation - Jeśli Psionik zaczyna walkę bez Psionic Contact, jego poziom zbroi (armor) zwiększa się o 20% (2ga ranga 35%, 3cia 50%) na 5 sekund (2ga ranga 6sek., 3cia 7sek.)



      SHOCK WAVE

      Shock Blow - Po użyciu Shock Wave na celu, ten przez 7 sekund otrzymuje o 3% (na każdą rangę, max. 9%) więcej obrażeń.
      Shared Joy - Podczas kontaktu umysłowego, regeneracja zdrowia Mistyka zwiększa się o 20% (2ga ranga 40%, 3cia 50%).
      Arguseyed Manipulator - Zasięg czaru Shock Wave, Impact i Psyche Attack zwiększony o 12% (na każdą rangę, max. 36%)
      Delicate Control - Czas trwania oszołomienia wywołanego czarem Impact lub Psyche Attack wydłużony o 20% (2ga ranga 40%, 3cia 50%).
      Puppeteer - Conviction zwiększony o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Superficial Trance - koszt many: 0, czas rzucania: 5 sek., cooldown: 30 sek. Mistyk na 5 sekund wpada w trans i regeneruje całość swojej many. Rezultatem transu jest Mental Overload.
      Bare Nerve - Shock Wave, Impact, Psyche Attack zadają dodatkowo od 6,5 do 12,9 obrażeń. (występują 3 rangi danego talentu)
      Combat Meditation - Jeśli Psionik zaczyna walkę bez Psionic Contact, jego poziom zbroi (armor) zwiększa się o 20% (2ga ranga 35%, 3cia 50%) na 5 sekund (2ga ranga 6sek., 3cia 7sek.)
      Experienced Manipulator - Cooldown czaru Shock Wave, Impact i Psychic Attack skrócony o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Bad Luck - Podczas Mental Link, obrażenia zadane Mistykowi wracają do atakującego przeciwnika w postaci Pecha, efekt ten zmniejsza prawdopodobieństwo skucesu krytycznego o 2. Efekt trwa 6 sekund (2ga ranga 7 sek., 3cia 8 sek.).
      Sharp Mind - Intellegence zwiększona o 5% (na każdą rangę, max. 15%).
      Manipulation Pain - Mistyk przy uderzeniu krytycznym ma 33% szansy (na każdą rangę, max. 100%) na poddanie się efektowi zwiększającemu percepcje.
      Twin Killer - Jeśli cel pod wpływem Mental Link zabije Bliźniaka, to natychmiastowo otrzyma DoT'e (damage over time - obrażenia w czasie).
      Migraine - Podczas Mental Link, jeśli Mistyk podda kontroli swój cel (prawdopodobnie chodzi o np. stun, itp. - przyp. autor) jedną ze swoich umiejętności, to Mistyk aktywuje efekt astral Echo.
      Subtile Mind - Negatywne efekty Mental Overlad zredukowane o 10% (na każdą rangę, max. 30%).
      Swiftness - koszt many: 23, czas rzucania: instant, cooldown: 300 sek. Mistyk spowalnia czas na 6 sekund. Szybkość poruszania się i ataku zwiększona o 20%, szybkość rzucania zaklęć zwiększona o 33% i szybkość cooldown'u zwiększony o 50%.


      Granatowy kolor oznacza iż biorąc dany talent uczymy się danej nowej umiejętności.


      W razie uwag czy przyszłych zmian w talentach, jeśli zajedzie taka potrzeba postaram się na bieżąco aktualizować wątek.
      Artykuł powstał w ogromnej mierze dzięki Narayan.
      « Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2009, 17:58 wysłana przez unknown »
      Zapisane

      unknown

      • Adeptus Minor
      • ***
      • OfflineOffline
      • Płeć: Mężczyzna
      • Wiadomości: 398
      • The corruptor
      • Archetyp: Summoner
      • Rasa: Arisen
      • Frakcja: Imperium
      • Serwer: EU-EN ISA
        Odp: Psionicist - Talents/Skills
        « Odpowiedź #1 : 22 Listopad 2009, 23:38 »
          .........ZAKTUALIZOWANE............



          Póki co to tłumaczenie Psionika sprawiło mi najwięcej trudności.
          Albo mój musk od ostatniego czasu zrobił się zbyt gąbczasty albo amerykanie do tłumaczenia swojego klienta użyli jakiegoś koreańskiego translatora. W każdym bądź razie, trzech odpowiedników skilli nie udało mi się przetłumaczyć. Dlatego jeśli ktoś wie o jakie skille chodzi w artykule zaznaczone (???)to prosiłbym o podzielenie się tą wiedzą :)

          Moim faworytem w wersji amerykańskiej jest talent Predictor, a tak się prezentuje w oryginalnej wersji US:

          (pozwoliłem sobie użyć screena pochodzącego od postaci Narayan'y)

          Predictor - (w dosłownym tłumaczeniu) Wskaźnik zabawnej mistyki zwiększony o 5%.
           ;D

          EDIT. screen wygasł więc ten post już nie jest taki zabawny ;/
          « Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2009, 17:46 wysłana przez unknown »
          Zapisane

          Narayan

          • Administrator
          • *
          • OfflineOffline
          • Płeć: Kobieta
          • Wiadomości: 1 176
          • Archetyp: Psionicist
          • Frakcja: Imperium
          • Serwer: EU-EN ISA
            Odp: Psionicist - Talents/Skills
            « Odpowiedź #2 : 23 Listopad 2009, 00:30 »
              Całkiem sobie poradziłeś z tym Predictorem :)Z rosyjskiego jest tak jak napisałeś w pierwszym poście, czyli "Zwiększa Szczęście (Luck) Mistyka o 5/1015%". Mistyk jest w ogóle jakiś namieszany, nie tylko w wersji US. Na początku też myślałam ze to głównie wina tłumaczenia, ale później się przyjrzałam kalkulatorowi rosyjskiemu. Dziwi mnie fakt, czemu użyli tych samych ikon na różne talenty, powodując tym ostre zamieszanie już w fazie wizualnej - bo patrząc na tabelki i na skille, ni jak nie można sobie dobrze rozplanować postaci nie wiedząc co jest w dokładnie którym miejscu :(
              Ikon im przecież nie brakuje, a jeśli nawet - co za problem chociażby kolor zmienić, albo wprowadzić minimalna zmianę byle tylko ułatwić rozróżnianie, ech ...

              I tak podziwiam, że udało Ci się aż tyle wykrzesać z tego gąszczu :)
              Podpinam :)
              « Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2009, 01:03 wysłana przez Narayan »
              Zapisane

              unknown

              • Adeptus Minor
              • ***
              • OfflineOffline
              • Płeć: Mężczyzna
              • Wiadomości: 398
              • The corruptor
              • Archetyp: Summoner
              • Rasa: Arisen
              • Frakcja: Imperium
              • Serwer: EU-EN ISA
                Odp: Psionicist - Talents/Skills
                « Odpowiedź #3 : 23 Listopad 2009, 00:51 »
                  Najgorsze, że z tego kalkulatora nie da się wyciąć opisów talentów by później je wkleić do jakiegoś translatora (może się da ale z moim poziomem Mental Overload'u to już nie bardzo). W każdym bądź razie brakuje jeszcze Wardena, Warriora, Maga, Scouta dlatego jeśli ktoś ma postać z ww. na10lvl to prosiłbym o...



                  jeśli ma ktoś ochotę wesprzeć społeczność Allods prosiłbym o zrobienie paczuszki ze screenami talentów danej klasy i wysłanie mi jej na   ().


                  Domyślnie po naciśnięciu klawisza ,,Prt Scr''  zrzut ekranu pojawia się w katalogu: C:\gPotato.com\Allods Online\Personal\Screenshots\
                  czyli tam gdzie zainstalowaliście grę.

                  Taki screen waży przynajmniej u mnie 288KB więc zrobienie kilkunastu takich, spakowanie i wysłanie mailem nie powinno być tak wielkim problemem  :DPamiętajcie tylko, że musi być po jednym screenshocie z każdego rodzaju talentu (średnio 12 screenów na panel czyli ok. 36sztuk).
                  Zapisane

                  Arazziel

                  • Zelator
                  • OfflineOffline
                  • Wiadomości: 47
                    Odp: Psionicist - Talents/Skills
                    « Odpowiedź #4 : 23 Listopad 2009, 00:57 »
                      unknown jeśli chodzi o Mind Steal to można to przetłumaczyć jako Kradzież Umysłu. Ja miałem zamiar przetłumaczyć talenty maga, ale mam dość dużo innych rzeczy na głowie więc nie wiem czy dam rade, ale się postaram.
                      Zapisane

                      unknown

                      • Adeptus Minor
                      • ***
                      • OfflineOffline
                      • Płeć: Mężczyzna
                      • Wiadomości: 398
                      • The corruptor
                      • Archetyp: Summoner
                      • Rasa: Arisen
                      • Frakcja: Imperium
                      • Serwer: EU-EN ISA
                        Odp: Psionicist - Talents/Skills
                        « Odpowiedź #5 : 23 Listopad 2009, 01:02 »
                          unknown jeśli chodzi o Mind Steal to można to przetłumaczyć jako Kradzież Umysłu. Ja miałem zamiar przetłumaczyć talenty maga, ale mam dość dużo innych rzeczy na głowie więc nie wiem czy dam rade, ale się postaram.

                          a pewnie, że może - nawet lepiej brzmi :)
                          ale bardziej mi chodzi jaki to jest skill, bo takiej umiejętności niema ani w talentach ani nigdzie indziej.. znaczy się jest ale pod inną, nieznaną mi nazwą.
                          Zapisane

                          Narayan

                          • Administrator
                          • *
                          • OfflineOffline
                          • Płeć: Kobieta
                          • Wiadomości: 1 176
                          • Archetyp: Psionicist
                          • Frakcja: Imperium
                          • Serwer: EU-EN ISA
                            Odp: Psionicist - Talents/Skills
                            « Odpowiedź #6 : 23 Listopad 2009, 01:03 »
                              Co do "Hard Contact", to po rosyjsku jest Грубый контакт (brutalny kontakt), ale takiego skilla też nigdzie nie widzę w wersji RU. Jedyne co mi się kojarzy z tym to Stłamszenie Woli (Подавление воли), ale najwyraźniej w oryginale też cuś się w tym miejscu rozjeżdża. Jedyna wskazówka, że to może być to - ten sam przymiotnik грубое (brutalny) w opisie skilla.
                              Rude Contact to to samo co wyżej, czyli Грубый контакт (brutalny kontakt).
                              Mind Steal -> w rosyjskim opisie Oxyesthesia, w której jest odniesienie do tego skilla, mamy wymienione Контакт разумов (Kontakt umysłów, Mind Link), Опалённый разум (Mind Fire) i Потрясение (Wstrząs, Shock, środkowy skill z 3 linijki podstawowych), czyli de facto Mind Steal to będzie skill Wstrząs ...

                              edit (@Arazziel):
                              Jak coś to prześlij ss talentów do unknown i sobie jakoś na spółę poradzimy :)
                              « Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2009, 01:11 wysłana przez Narayan »
                              Zapisane

                              unknown

                              • Adeptus Minor
                              • ***
                              • OfflineOffline
                              • Płeć: Mężczyzna
                              • Wiadomości: 398
                              • The corruptor
                              • Archetyp: Summoner
                              • Rasa: Arisen
                              • Frakcja: Imperium
                              • Serwer: EU-EN ISA
                                Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                « Odpowiedź #7 : 23 Listopad 2009, 01:12 »
                                  Mhm, też tak kombinowałem. Ale nie chciałem zmyślać i ryzykowaćdlatego pozostawiłem to pod zagadkową nazwą jaką oni użyli - Mind Steal. Swoją drogą dla tych co chcą coś tłumaczyć z ruskiego kalkulatora talentów to polecam http://slowniki.wp.pl/ tam ustawiamy Rosyjski->Polski - pojawia się klawiatura z cyrylicą, przepisujemy interesujące nas słówko, kopiujemy i wklejamy do innego, lepszego translatora (bo wp jest strasznie ubogi)  :P
                                  Zapisane

                                  Yu

                                  • Zelator
                                  • OfflineOffline
                                  • Wiadomości: 37
                                  • Postać: Yenrond
                                  • Archetyp: Warden
                                  • Rasa: Kanian
                                  • Frakcja: Liga
                                  • Serwer: EU-EN ISA
                                    Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                    « Odpowiedź #8 : 24 Listopad 2009, 10:26 »
                                      W każdym bądź razie brakuje jeszcze Wardena, Warriora, Maga, Scouta dlatego jeśli ktoś ma postać z ww. na10lvl to prosiłbym o...
                                      10 lvl Wardena wbity :] Screeny wysłane :P  Teraz pozostaje czekać na tłumaczenie ^^
                                      Zapisane

                                      Rapocholik

                                      • Philosophus
                                      • **
                                      • OfflineOffline
                                      • Płeć: Mężczyzna
                                      • Wiadomości: 129
                                      • Meloman
                                      • Postać: Rapocholik
                                      • Archetyp: Scout
                                      • Rasa: Gibberling
                                      • Frakcja: Liga
                                      • Gildia: Duty
                                      • Serwer: EU-EN ISA
                                        Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                        « Odpowiedź #9 : 07 Styczeń 2010, 22:14 »
                                          Pogrywałem sobie trochę Psionicistem i mam jedno pytanie...

                                          Czy jest ustalony jakiś dźwięk na Psychic Shock.??
                                          Bo albo mam coś zepsute albo nie ma i czasem mnie to szczerze wnerwia >:(;)
                                          Zapisane
                                          When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

                                          Kadaj

                                          • Zelator
                                          • OfflineOffline
                                          • Płeć: Mężczyzna
                                          • Wiadomości: 41
                                          • Postać: Blacklotus
                                          • Archetyp: Psionicist
                                          • Rasa: Arisen
                                          • Frakcja: Imperium
                                          • Serwer: EU-EN ISA
                                            Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                            « Odpowiedź #10 : 07 Styczeń 2010, 22:43 »
                                              Ja tez nie mam żadnego dźwięku jak używam tego skilla. Ale myślę że coś z tym zrobią w późniejszych etapach gry. 
                                              Zapisane

                                              Rapocholik

                                              • Philosophus
                                              • **
                                              • OfflineOffline
                                              • Płeć: Mężczyzna
                                              • Wiadomości: 129
                                              • Meloman
                                              • Postać: Rapocholik
                                              • Archetyp: Scout
                                              • Rasa: Gibberling
                                              • Frakcja: Liga
                                              • Gildia: Duty
                                              • Serwer: EU-EN ISA
                                                Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                                « Odpowiedź #11 : 08 Styczeń 2010, 10:04 »
                                                  Uff.. Już myślałem że mam buga czy cuś :p Mam szczerą nadzieję że coś z tym zrobią:D
                                                  Zapisane
                                                  When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

                                                  Blueboy

                                                  • Laik
                                                  • OfflineOffline
                                                  • Płeć: Mężczyzna
                                                  • Wiadomości: 3
                                                  • Archetyp: Psionicist
                                                  • Frakcja: Imperium
                                                  • Serwer: US Nezeb
                                                    Odp: Psionicist - Talents/Skills
                                                    « Odpowiedź #12 : 22 Luty 2010, 20:32 »
                                                      hmmm nie wiem czy Ty moge sie o to spytac ale ...  :P
                                                      mam takie pytanko jezeli chce postac na PVP to w jakie Drzewko rozdawac "Rubiki" ? co proponujecie ? : )
                                                      Zapisane