Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie skille dla psionicista  (Przeczytany 9108 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cavil

  • Laik
  • OfflineOffline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 4
  • Archetyp: Psionicist
  • Rasa: Xadaganian
  • Frakcja: Imperium
  • Serwer: EU-EN ZAK
    Odp: Jakie skille dla psionicista
    « Odpowiedź #100 : 13 Kwiecień 2010, 23:09 »
      Chciałbym rozwijać postać wg tego buildu:

      http://allodsbase.com/en/talents#_3oxfav1lh7x83ce29j882y23s1u8o3ycsw3

      I teraz moje pytanie.
      Od którego lvl-a faktycznie zaczniemy porządnie expić i nie padać na questach. Mimo seta za reputacje momentami dostaje naprawde niezłe baty od zwykłych mobów zwłaszcza w momencie gdy musze castować mental linka a jak wiadomo na początku troche to trwa.
      Doszedłem do 15 lvl-a i jest naprawde cięzko chwilami z mobkami na mój lvl.

      Dodatkowo prosiłbym o podpowiedzenie jaką profesje wybrać ponieważ na amerykańskim serwerze nie ma zbytnio z kim grać.


      Straszny ten build, nie dziwne, że się męczysz. Po co ładować 3 punkty w mental linka? Will Supression wystarczy na 1 zostawić, choć i tak ten skill jest dość kiepski (nie można stawiać twina, ma limit czasowy, a co najważniejsze - poszczególne ranki niczym się nie różnią).

      Moja rada jest taka, daj przynajmniej 2 punkty w Shock Wave, wtedy nawet jak jakiś mobek cię zaskoczy, to nie ma problemu wrzucić Mental Linka. Dalej maksujesz Choke - od tej pory będzie to twój główny nuke. Hipnoza może być przydatna na instancje - ja póki co mało z niej korzystam. 3 punkty w Mental Pulse zupełnie bez sensu - ten czar ma działać jak stun, a nie zadawać obrażenia. Możesz dać 1-2 punkty w Cleansing - jak zrobi się gorąco, to zawsze można zestunować mobka i się podleczyć - choć też nie należy z tym przesadzać, bo czar ten dodaje nam kilka stacków Mental Overload - także w pvp staraj się go unikać. Empathetic Gift imo strata punktów, lepiej doinwestować w Telekinetic Pull, który w pvp jest niezastąpiony. Oprócz tego 3 pkty w Spectral Assassin i ewentualnie 1 w Wall of Blades - taki sobie skill - na 8 sekund jesteśmy uziemieni.

      Teraz strategia grania (leveling). Zaczynasz rzecz jasna od Mantal Linka, stawiasz Twina, pożniej wrzucasz Mind Fire, DoTę z Astral Echo i i channelujesz Choke. Jeżeli masz jeszcze kilka mobów do ubicia staraj się nie używać Erase Memory - masz wtedy 100% szansę na instantowego Mental Linka.

      Ogólnie polecałbym taki build:

      http://allodsbase.com/en/talents#_3oxdorqoonxyy

      rubiny masz w miarę dobrze rozłożone
      « Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2010, 23:18 wysłana przez Cavil »
      Zapisane

      r00tkovsky

      • Neofita
      • OfflineOffline
      • Płeć: Mężczyzna
      • Wiadomości: 18
      • Postać: Cptrootkovsky
      • Archetyp: Psionicist
      • Frakcja: Imperium
      • Gildia: InvalidTarget
      • Serwer: EU-EN ISA
        Odp: Jakie skille dla psionicista
        « Odpowiedź #101 : 14 Kwiecień 2010, 03:36 »
          Calvin. jeśli ty się trzymasz takiego buildu w temacie talentów, to życzę ci powodzenia na instancjach i mass pvp, koledzy na pewno ci podziękują za "dobre" CC i brak many u Healera.

          A co do buildu Lui to polecam przeczytanie postów Raven3run-a w tematach o psionie, bo wypocił kilka naprawdę pomocnych porad co do działania i przydatności talentów oraz rubinów.
          Zapisane

          Lui

          • Neofita
          • OfflineOffline
          • Płeć: Mężczyzna
          • Wiadomości: 18
          • ....Skrzydłami Anioła Otulony....
          • Postać: Borninhell
          • Archetyp: Psionicist
          • Rasa: Gibberling
          • Frakcja: Liga
          • Serwer: US Tensess
            Odp: Jakie skille dla psionicista
            « Odpowiedź #102 : 14 Kwiecień 2010, 09:43 »
              http://allodsbase.com/en/talents#_3ox9srcuijx83ev39joc2y11o8u0o3y108w3

              wzorując sie na kilku odpowiedziach wypociłem takie coś.
              Mam nadzieje ze rozdanie skili bedzie dobre i sprawdzi sie w party jak i grze solo (czasami).
              Dodatkowo chciałem sie zapytać jak rozdawać rubiny czyli w co iść na samym początku. Wiem ze rapid metabolism strasznie pomaga zwiększając naszą prędkość a podczas walki podnosząc nasze statystyki. Tak więc-jak rozdawać rubiny gdzieś do okolic 25 lvl-a?

              No i dziekuje za wasze rady :)
              Zapisane
              Lá melin i macil calina an laicasserya,
              lá i pilin an lintasserya,
              lá i ohtar an erya alcar.
              Melin eressë sa i entë tirir: i Minassë Núatanion

              gaehis

              • Practicus
              • *
              • OfflineOffline
              • Płeć: Mężczyzna
              • Wiadomości: 66
                Odp: Jakie skille dla psionicista
                « Odpowiedź #103 : 14 Kwiecień 2010, 12:43 »
                  Po co ładować 3 punkty w mental linka? Will Supression wystarczy na 1 zostawić, choć i tak ten skill jest dość kiepski .


                  3 punkty w mental linka to nie jest strata punktów, 15% conviction więcej na przeciwniku sporo daje, w instach dłuższa hipnoza, shockwave trwający 2s na stack. Lvl 3 jest wymagany jeśli chcemy zrobić build pod cc. Will supression kiepskim skillem? Waść wogóle gra psionikiem? :PMental link(hipnoza) + will supression(hipnoza) + shockwave i trzymamy 3 przeciwników w ciągłym stunie. Skill przydatny na pvp, niezastąpiony w pve. Ale prawda 1 poziom wystarcza (chodź ciekawy jestem co daje 3, musze to kiedyś stestować).

                  Moja rada jest taka, daj przynajmniej 2 punkty w Shock Wave.


                  3 poziom shock wave jest musem, każdy psio powinien go mieć

                  Możesz dać 1-2 punkty w Cleansing - jak zrobi się gorąco, to zawsze można zestunować mobka i się podleczyć - choć też nie należy z tym przesadzać, bo czar ten dodaje nam kilka stacków Mental Overload - także w pvp staraj się go unikać.


                  Ja polecam wbić na 3 lvl. Daje mniej MO i do tego porządnie leczy. Na pvp ściaga wszystkie syfy podarowane od summonera i krwawienia od warka.(im wyższy lvl tego skila tym łatwiej nim zdjąć trutki, krwawienia etc.)

                  Empathetic Gift imo strata punktów, lepiej doinwestować w Telekinetic Pull, który w pvp jest niezastąpiony.


                  Empathetic gift jest nam potrzebny na instancje, by dodawać healerowi mane. 1 lvl wymagany.
                  Nie pamiętam co daje 3 lvl Telekinetic pulla prócz 30% szansy na 3s stuna, ale chyba nic. Dla mnie strata 5 talent pointow, na 1 lvlu i tak wywracamy na 2-3s gracza, więc ten stun w tym samym czasie nam nic nie daje. Lepiej wrzucić je gdzie indziej, a telekinetic zostawić na 1.

                  http://allodsbase.com/en/talents#_3ox9srcuijx83ev39joc2y11o8u0o3y108w3

                  wzorując sie na kilku odpowiedziach wypociłem takie coś.
                  Mam nadzieje ze rozdanie skili bedzie dobre i sprawdzi sie w party jak i grze solo (czasami).
                  Dodatkowo chciałem sie zapytać jak rozdawać rubiny czyli w co iść na samym początku. Wiem ze rapid metabolism strasznie pomaga zwiększając naszą prędkość a podczas walki podnosząc nasze statystyki. Tak więc-jak rozdawać rubiny gdzieś do okolic 25 lvl-a?

                  No i dziekuje za wasze rady :)


                  Jeśli chodzi o talenty:

                  *Empathetic gift zostaw na 1 lvl'u.

                  *Telekinetic pull zostaw na 1 lvl'u.

                  Zostaną Ci 4 punckiki które możesz wrzucić gdzie uważasz. Ja dałbym albo w psychick shock na 3 i wall of blades 1(dobre jak nas otoczy 3 paladynów naprzykład^^). Albo mental link lvl 2 i trance lvl 2.

                  Co do rubinów zamiast w epiphany dałbym w skrócony coldown mental linka. (drzewko mental linka).
                  Brakuje Ci superficial trance, jest to skill który uzupełnia nam mane w 5s i wrzuca overloada. Skill bardzo bardzo użyteczny na instancje, w pvp też sie zda jak nas nikt w między czasie nie przyatakuje.
                  Pomyśl także o dodaniu 1lvl'a combative focus niezastąpiony w pvp.

                  Dobrze jest mieć też zwiększony zasięg jak i zmniejszony coldown Shock Wave, ale to już sam potestujesz na 40:)

                  Rubinki do 26 rozdałbym tak:
                  http://allodsbase.com/en/talents#_3pxlxc230gw3y23o060o3y

                  Następne 2 do superficial trance.
                  « Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2010, 12:51 wysłana przez gaehis »
                  Zapisane

                  Cavil

                  • Laik
                  • OfflineOffline
                  • Płeć: Mężczyzna
                  • Wiadomości: 4
                  • Archetyp: Psionicist
                  • Rasa: Xadaganian
                  • Frakcja: Imperium
                  • Serwer: EU-EN ZAK
                    Odp: Jakie skille dla psionicista
                    « Odpowiedź #104 : 14 Kwiecień 2010, 14:30 »
                      Calvin. jeśli ty się trzymasz takiego buildu w temacie talentów, to życzę ci powodzenia na instancjach i mass pvp, koledzy na pewno ci podziękują za "dobre" CC i brak many u Healera.

                      A co do buildu Lui to polecam przeczytanie postów Raven3run-a w tematach o psionie, bo wypocił kilka naprawdę pomocnych porad co do działania i przydatności talentów oraz rubinów.

                      Tak jest, bo każdy Psionik ma być maszynką od CC. Niektórzy wolą wzmocnić swój potencjał ofensywny, ja na ten przykład nad cc (którego i tak mam sporo) przedkładam dobry burst, co w parze z wysokim luckiem robi z Psio mordercę. Poza tym drzewka umiejętności zostały w Allods tak przemyślane, że nie ma jednego właściwego buildu i każdy może dopasować talenty do swojego stylu gry.

                      Cytuj
                      3 punkty w mental linka to nie jest strata punktów, 15% conviction więcej na przeciwniku sporo daje, w instach dłuższa hipnoza, shockwave trwający 2s na stack. Lvl 3 jest wymagany jeśli chcemy zrobić build pod cc. Will supression kiepskim skillem? Waść wogóle gra psionikiem?  Mental link(hipnoza) + will supression(hipnoza) + shockwave i trzymamy 3 przeciwników w ciągłym stunie. Skill przydatny na pvp, niezastąpiony w pve. Ale prawda 1 poziom wystarcza (chodź ciekawy jestem co daje 3, musze to kiedyś stestować).

                      I dla 15% conv warto marnować 5 punktów? Ja wolę je gdzie indziej rozdać.

                      Nie chodziło mi o to, że Will Supression jest całkowicie bezużyteczny, po prostu skill ten na chwilę obecną jest zbugowany i poszczególne rangi niczym się nie różnią.

                      Cytuj
                      3 poziom shock wave jest musem, każdy psio powinien go mieć

                      Na początku rank 2 spokojnie wystarczy - priorytetem jest wymaksowanie Choke. Lvl 3 można wbić przed wejściem do Holy Landu.

                      Cytuj
                      Empathetic gift jest nam potrzebny na instancje, by dodawać healerowi mane. 1 lvl wymagany.
                      Nie pamiętam co daje 3 lvl Telekinetic pulla prócz 30% szansy na 3s stuna, ale chyba nic. Dla mnie strata 5 talent pointow, na 1 lvlu i tak wywracamy na 2-3s gracza, więc ten stun w tym samym czasie nam nic nie daje. Lepiej wrzucić je gdzie indziej, a telekinetic zostawić na 1.

                      W kwestii TP jestem skłonny się zgodzić (choć do lvlowania jest bardzo przydatne). Empathetic Gift nie biorę - wszystkie umiejętności, które nie pomagają mojej postaci uważam za zbędne. Jak jakiś dps przedobrzy z aggro to jest to jego wina i nie zamierzam nikogo niańczyć (takie zboczenie z WoWa). Co do rozdawania many, ja mam raczej niski mana pool, więc zbyt hojny być nie mogę, do tego po usunięciu Trance i zwiększeniu cd na Superficial Trance nie będę mógł sobie pozwolić na oom, bo jak wiadomo - caster bez many = martwy caster.
                      Zapisane

                      gaehis

                      • Practicus
                      • *
                      • OfflineOffline
                      • Płeć: Mężczyzna
                      • Wiadomości: 66
                        Odp: Jakie skille dla psionicista
                        « Odpowiedź #105 : 14 Kwiecień 2010, 22:51 »
                          15% conv potrafi działać cuda tak na pvp jak i na pve, chyba wiesz jaka różnica między tym że ktoś będzie zestunowany 2s x 8 niż np 1s x 8:)
                          Albo że wogóle stun wejdzie.

                          Shockwave na lvl 3 na początku to podstawa, zaskokuje nas przeciwnik/mobek rzucamy shockwave - m.linka i po sprawie. Chocke na lvl 2 mi zupełnie wystarcza (z testów wynika że różnica dmg bez crita to 5% - nie jest to porażająca róznica.

                          Empatheic gift to dawanie many healerowi, jak nie ma warka w pt a helarowi skończy się mana to wtedy papa drużyno. Do regenerowania many 5s castowany skill superficial trance.

                          Jeśli jesteś nastawiony na grę solo/dps ok, ale do drużyny na epica bym takiego psio nie wziął:) (spowodu braku emphatetic:P).

                          wszystkie umiejętności, które nie pomagają mojej postaci uważam za zbędne.

                          Wyobraź sobie healera, który bierze takie skille, które tylko mu pomagają;]
                          « Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2010, 00:45 wysłana przez gaehis »
                          Zapisane

                          lisek400

                          • Philosophus
                          • **
                          • OfflineOffline
                          • Wiadomości: 169
                          • Postać: Deth
                          • Archetyp: Summoner
                          • Rasa: Xadaganian
                          • Frakcja: Imperium
                          • Serwer: EU-EN ZAK
                            Odp: Jakie skille dla psionicista
                            « Odpowiedź #106 : 15 Kwiecień 2010, 07:03 »
                              Empathetic Gift nie biorę - wszystkie umiejętności, które nie pomagają mojej postaci uważam za zbędne. Jak jakiś dps przedobrzy z aggro to jest to jego wina i nie zamierzam nikogo niańczyć (takie zboczenie z WoWa). Co do rozdawania many, ja mam raczej niski mana pool, więc zbyt hojny być nie mogę, do tego po usunięciu Trance i zwiększeniu cd na Superficial Trance nie będę mógł sobie pozwolić na oom, bo jak wiadomo - caster bez many = martwy caster.

                              gracz bez itemow z heroika=free kill
                              i teraz musisz zdac sobie sprawe z tego, ze albo masz skille dla pt, albo jestes zbedny w pt i nikt Cie nie bd bral. Na luksus robienia chara tylko dla siebie mozesz sobie pozwolic do 39lvl, bo pozniej to chyba zostanie Ci tylko gangowanie low lvl... bo na astrala i heroika z takim podejsciem nie masz co liczyc
                              Zapisane

                              Lui

                              • Neofita
                              • OfflineOffline
                              • Płeć: Mężczyzna
                              • Wiadomości: 18
                              • ....Skrzydłami Anioła Otulony....
                              • Postać: Borninhell
                              • Archetyp: Psionicist
                              • Rasa: Gibberling
                              • Frakcja: Liga
                              • Serwer: US Tensess
                                Odp: Jakie skille dla psionicista
                                « Odpowiedź #107 : 15 Kwiecień 2010, 09:19 »
                                  Ja sie juz pogubilem czy mam dobrze czy źle wiec prosze was o podanie buildu ktory zawsze bedzie mile widziany w party jak rowniez nie bedzie w tyle z pve bo mnie pvp raczej nie interesuje. Bede niezmiernie wdzieczny rowniez za wskazowki co maaxowac na samym poczatku.
                                  Zapisane
                                  Lá melin i macil calina an laicasserya,
                                  lá i pilin an lintasserya,
                                  lá i ohtar an erya alcar.
                                  Melin eressë sa i entë tirir: i Minassë Núatanion

                                  buko666

                                  • Laik
                                  • OfflineOffline
                                  • Płeć: Mężczyzna
                                  • Wiadomości: 5
                                    ....
                                    « Odpowiedź #108 : 23 Kwiecień 2010, 21:04 »
                                      .....


                                      « Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2010, 15:03 wysłana przez buko666 »
                                      Zapisane

                                      Satanistic

                                      • Zelator
                                      • OfflineOffline
                                      • Płeć: Mężczyzna
                                      • Wiadomości: 39
                                      • Archetyp: Scout
                                      • Rasa: Kanian
                                      • Frakcja: Liga
                                      • Serwer: EU-EN ISA
                                        Odp: Jakie skille dla psionicista
                                        « Odpowiedź #109 : 26 Kwiecień 2010, 08:07 »
                                          Znalazlem ten build w tym temacie jesli dobrze pamietam -> http://allodsbase.com/en/talents#_3px9srcuijx83ev39joc2y11o8u0o3y108w3

                                          Zastanawiam sie na ile jest on dobry, jesli jest w nim cos nie tak to prosze wymiencie co bo chce isc psionistem w ten sposob. Dziekuje autorowi za jego umieszczenie. Plus pytania odemnie - czy psychic shock jest main dmg skillem i dlaczego choke jest tak dobrym skillem skoro zjada duzo mp?
                                          « Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2010, 08:10 wysłana przez Satanistic »
                                          Zapisane
                                          Time is the death and the healing..

                                          Unchained

                                          • Neofita
                                          • OfflineOffline
                                          • Płeć: Mężczyzna
                                          • Wiadomości: 11
                                            Odp: Jakie skille dla psionicista
                                            « Odpowiedź #110 : 26 Kwiecień 2010, 16:36 »
                                              Jakimś super doświadczonym psionem nie jestem, ale średnio widzę sens telekinetic pulla na 2 lvlu. Czy to 10% czy 20% szansy na stuna, jest to tak czy inaczej za mało żeby na tym polegać.
                                              Zapisane

                                              r00tkovsky

                                              • Neofita
                                              • OfflineOffline
                                              • Płeć: Mężczyzna
                                              • Wiadomości: 18
                                              • Postać: Cptrootkovsky
                                              • Archetyp: Psionicist
                                              • Frakcja: Imperium
                                              • Gildia: InvalidTarget
                                              • Serwer: EU-EN ISA
                                                Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                « Odpowiedź #111 : 26 Kwiecień 2010, 17:37 »
                                                  Telekinetic nie podwyższa się dla % szansy na stuna, lecz by zmniejszyć cd
                                                  Zapisane

                                                  gaehis

                                                  • Practicus
                                                  • *
                                                  • OfflineOffline
                                                  • Płeć: Mężczyzna
                                                  • Wiadomości: 66
                                                    Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                    « Odpowiedź #112 : 27 Kwiecień 2010, 18:54 »
                                                      Wdlg mojego drzewka skili 1lvl telekinetic podnosi cd o 1s:P
                                                      Zapisane

                                                      Delest

                                                      • Zelator
                                                      • OfflineOffline
                                                      • Płeć: Mężczyzna
                                                      • Wiadomości: 36
                                                      • Postać: Dele
                                                      • Archetyp: Psionicist
                                                      • Rasa: Gibberling
                                                      • Frakcja: Liga
                                                      • Serwer: EU-EN ISA
                                                        Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                        « Odpowiedź #113 : 28 Kwiecień 2010, 19:33 »
                                                          Hej. Właśnie opracowałem build, co o nim sądzicie? Oto on:

                                                          Kod: [Zaznacz]
                                                          http://allodsbase.com/en/talents#_3pxduratajx83cu39joc2y1o9u8o3y10ow3
                                                          Zapisane

                                                          rambos

                                                          • Laik
                                                          • OfflineOffline
                                                          • Płeć: Mężczyzna
                                                          • Wiadomości: 9
                                                          • Postać: Sobmor
                                                          • Archetyp: Psionicist
                                                          • Rasa: Arisen
                                                          • Frakcja: Imperium
                                                          • Serwer: EU-EN ISA
                                                            Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                            « Odpowiedź #114 : 28 Kwiecień 2010, 19:56 »
                                                              Ja nie jestem jeszcze ogranym Psionem ale duzo sie naczytalem no i dla nie build sie wydaje wporzo. Niech jacys ograni sie jeszcze wypowiedza
                                                              Zapisane

                                                              gaehis

                                                              • Practicus
                                                              • *
                                                              • OfflineOffline
                                                              • Płeć: Mężczyzna
                                                              • Wiadomości: 66
                                                                Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                                « Odpowiedź #115 : 28 Kwiecień 2010, 20:15 »
                                                                  Jeśli idziesz pod dps to build w porządku, brak Ci jednak podstawowego rubie do pvp a mianowicie combative focus.

                                                                  No i opracowałeś build pod wszystkie rubiny, a nie słyszałem żeby ktoś już je miał, bez użycia pewnych bugów. Ten z 20k glory też łatwy do zrobienia nie jest, ale da rade.

                                                                  Brak superficial trance też może Cię trochę boleć, full mana w 5s to fajna sprawa.
                                                                  Zapisane

                                                                  Delest

                                                                  • Zelator
                                                                  • OfflineOffline
                                                                  • Płeć: Mężczyzna
                                                                  • Wiadomości: 36
                                                                  • Postać: Dele
                                                                  • Archetyp: Psionicist
                                                                  • Rasa: Gibberling
                                                                  • Frakcja: Liga
                                                                  • Serwer: EU-EN ISA
                                                                    Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                                    « Odpowiedź #116 : 28 Kwiecień 2010, 20:53 »
                                                                      Dziękuje za rady. Postanowiłem zmienić swój build. Gra mi się całkiem przyjemnie :)
                                                                      Superficial Trance - naprawdę fajna sprawa. (Szkoda że nie zdejmuje MO :P)
                                                                      « Ostatnia zmiana: 18 Maj 2010, 14:48 wysłana przez Delest »
                                                                      Zapisane

                                                                      Lamar

                                                                      • Practicus
                                                                      • *
                                                                      • OfflineOffline
                                                                      • Płeć: Mężczyzna
                                                                      • Wiadomości: 72
                                                                      • Postać: Trinityy
                                                                      • Archetyp: Scout
                                                                      • Rasa: Gibberling
                                                                      • Frakcja: Liga
                                                                      • Serwer: EU-EN ISA
                                                                        Odp: Jakie skille dla psionicista
                                                                        « Odpowiedź #117 : 30 Maj 2010, 11:40 »
                                                                          Ja mam pytanie odnośnie rubinu Revenge z drzewka Psychic Shock.
                                                                          Jest brany niemal w każdym z podawanych buildów w tym wątku, więc pewnie pytanie będzie banalne. Ale ja nie wiem.
                                                                          Czy efekt Astral Echo aktywuje się również kiedy przeciwnik uderzy krytykiem naszego Mental Twina (tudzież Spectral Assasina)?
                                                                          Zapisane
                                                                          Trinityy - Trickster
                                                                          Astma - Seer

                                                                          Gildia: Szkarłatna Nawałnica
                                                                          Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
                                                                          « poprzedni następny »