Autor Wątek: Regulamin forum allods-online.pl  (Przeczytany 4705 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Narayan

 • *Administrator*
 • *
 • OfflineOffline
 • Płeć: Kobieta
 • Wiadomości: 1 678
 • Archetyp: Psionicist
 • Rasa: Arisen
 • Frakcja: Imperium
 • Serwer: PL Tep
  Regulamin forum allods-online.pl
  « : 02 Listopad 2009, 09:43 »
   Regulamin forum allods-online.pl


   Forum allods-online.pl zostało stworzone z myślą o wymianie informacji związanych z grą Allods Online. Aby jednak forum mogło sprawnie działać, wymagane jest spisanie kilku podstawowych zasad, jakie wszyscy (bez wyjątku) muszą przestrzegać.   1. Postanowienia wstępne


   1.1. Przez Administrację forum rozumiemy ogół użytkowników z uprawnieniami pozwalającymi na zarządzanie forum.


   1.2. Zarządzanie forum to prawa do: edycji wpisów użytkowników, kasowanie wpisów, przeglądanie i zapisywanie IP komputera użytkownika forum oraz możliwość usunięcia/zablokowania jego konta. Zarządzanie forum to także możliwość dodawania nowych działów, przenoszenia ich w inne miejsca oraz ich edycja.


   1.3. Użytkownikiem forum nazywamy każdą osobę, która zarejestruje się na forum. Użytkownik forum może posiadać TYLKO jedno konto. W przypadku stwierdzenia, że dany użytkownik założy więcej niż jedno - zostanie nałożona kara 30 dni blokady na konto główne (decyduje o tym ilość postów, a następnie data założenia konta), natomiast za kolejne konto -> konto główne zostanie całkowicie i dożywotnio zablokowane. Dodatkowe konta będą blokowane permanentnie.


   1.4. Regulamin zaczyna obowiązywać od listopada 2009 roku i nie może być zmieniamy bez poinformowania o tym użytkowników (rozumiemy przez to zmianę treści merytorycznej poszczególnych punktów).   2. Postanowienia ogólne


   2.1. Na forum zabrania się:
   • umieszczania tekstów zawierających wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.), również w formie zamaskowanej (np przez zastąpienie fragmentu wyrazu gwiazdkami, kropkami lub innymi znakami, bądź też ominięcie niektórych liter);
   • obrażania osób publicznych (art. 23 Kodeksu cywilnego);
   • propagowania nienawiści rasowej i religijnej (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
   • przyczyniania się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).
   Za wszystkie powyższe wykroczenia grozi kara od ostrzeżenia do 7 dni blokady na pisanie postów.


   2.2. Zakładanie nowych tematów.
   • Nie klonujemy tematów. Jeśli wątek o tej samej lub zbliżonej tematyce/ tytule już istnieje - należy się z nim gruntownie zapoznać i dopisać w razie potrzeby tam, a nie zakładać nowy taki sam/ podobny. W przypadku sklonowania tematu może on zostać scalony z istniejącym lub przeniesiony do Śmietnika, w zależności od tego czy jego treść wnosi coś nowego czy nie. Użytkownikowi, zakładającemu nowy temat bez potrzeby, może zostać przyznane ostrzeżenie.
   • Tytuł tematu musi być adekwatny do treści tematu, pokrótce opisywać czego można się spodziewać przeglądając dany temat. W przeciwnym wypadku administracja zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu lub USUNIĘCIA tematu, a osobie zakładającej temat grozi przyznanie ostrzeżenia.
   • Temat musi zostać założony w odpowiednim to tego dziale, np:
    • pytanie dotyczące questów w dziale Questy,
    • prezentacja screenów w dziale Screenshoty itd.
    W przeciwnym wypadku Administracja zastrzega sobie prawo do PRZENIESIENIA tematu do odpowiedniego działu - w przypadku drobnej pomyłki bez konieczności poinformowania o tym zakładającego temat, w innym przypadku powiadomienie może się wiązać z przyznaniem ostrzeżenia.
    Za notoryczne, a tym samym bezczelne, ignorowanie działowej struktury forum, Administracja może ukarać osobę zakładającą temat ostrzeżeniem i/lub 3 DNIOWĄ BLOKADĄ PISANIA POSTÓW.


   2.3. Postowanie w istniejących tematach.
   • Zabrania się tzw. spamowania w tematach, czyli pisania postów które nie mają żadnego związku z treścią tematu, lub absolutnie niczego nie wnoszą do tematu. W takich przypadkach użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem i/lub blokadą możliwości pisania postów przez okres 7 dni. Ponadto, jeżeli chcesz zadać pytanie któremuś z użytkowników niedotyczące danego tematu, to wyślij mu prywatną wiadomość w zamian.
   • Na forum nie jest mile widziane odkopywanie wątków sprzed wielu miesięcy postami, które niczego nowego do tematu nie wprowadzają. Kara zależy od tego, czy łamiący ten punkt robił to świadomie i z premedytacją, czy też nie, a waha się od ostrzeżenia po dożywotni ban. Wyjątkiem są uzasadnione prośby o rozwinięcie tematu (np. pytania początkujących), ważne informacje mogące poszerzyć wiedzę użytkowników forum oraz wszelkie wartościowe posty wzbogacające i uzupełniające temat lub korygujące zawarte w nim informacje.
   • Nie należy pisać dwóch lub więcej postów pod rząd. Jeśli nikt nie odpowiedział na Twój post, a masz coś do dodania/ uzupełnienia/ poprawienia -> EDYTUJ GO. Pisanie w jednym temacie wielu (2+) postów z kolei będzie karane ostrzeżeniem (szczególnie, jeśli pojawiły się one w przeciągu 24 godzin). W przypadku dłuższej przerwy, dany double post zostanie rozpatrzony indywidualnie i jeśli oceniający uzna, że jest zbędny i można go było zastąpić edycją, również może przyznać ostrzeżenie. Niedopuszczone jest podbijanie tematów (tzw bump) - jeśli nikt nie odpowiedział, to nie zrobi też tego nawet, jeśli się kilka razy zapytacie (przykładowo) "To nikt nie wie?". Wyjątkiem są aktualizacje poradników/ opracowań (ale też nie częściej niż co 24h), istotne powiadomienia i specyfika niektórych działów (jak Bazar lub Poszukuję gildii).
   • Zabrania się umieszczania reklam na forum, chyba ze są one przedstawiane jako źródło konkretnych informacji dla użytkowników. W przypadku nie zastosowania się do tego zakazu, post zostanie usunięty a użytkownik otrzyma ostrzeżenie lub ban w zależności od treści i ilości reklam.
   • Za robienie bezczelnego off-topicu (notoryczne pisanie nie na temat, wielokrotne zmienianie toku rozmowy w danym wątku i nietrzymanie się głównego tematu, tj tego w tytule) użytkownik może być pewien że na 100% otrzyma ostrzeżenie i PEŁNY 7 DNIOWY BAN. Forum to miejsce wymiany informacji i spostrzeżeń a nie piaskownica. Forum to także pewna forma komunikacji - to nie czat, ani komunikator gdzie w jednym słupku rozmawiamy o czym popadnie.
   • Proszę nie zachęcać innych użytkowników do robienia off-topicu lub spamowania, przez udzielanie odpowiedzi na posty, które były off-topem lub spamem. Zamiast tego proszę użyć funkcji "Zgłoś do moderatora" (prawy dolny róg spornego posta) i zaczekać na reakcję moderacji.
   • Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia postów krótszych niż jedno zdanie, jeżeli uzna, że nie wnoszą nic do dyskusji oraz przeniesienia do "Śmietnika" tematów tworzonych specjalnie pod kątem tego typu wypowiedzi i zachęcających do spamu.


   2.4. Na forum zabronione jest zamieszczanie:
   • informacji zawierających prywatne dane osobowe, teleadresowe lub adresy poczty e-mail;
   • kopiowanych mało istotnych artykułów lub linków do portali informacyjnych (wp.pl, onet.pl, etc.);
   • linków do pornografii i materiałów przeznaczonych dla odbiorców pełnoletnich;
   • linków do innych stron fanowskich, bądź serwisów o tematyce Allods/ mmo/ pozostałych gier (jeśli chcecie podzielić się informacją o nowej/innej grze lub newsem, którego u nas nie ma - proszę zamieścić link do strony oficjalnej)
   • reklam produktów i stron komercyjnych (wyjątkiem są oferty produktów firm związanych ze stroną http://allods-online.pl lub http://en.allods.gpotato.eu / http://allods.gpotato.com);
   • linków do aukcji internetowych których przedmiotem są gold, itemy, konta, postacie;
   • ogłoszeń dotyczących kupna/ sprzedaży/ wymiany kont (postaci) oraz ogłoszeń dotyczących kupna bądź sprzedaży wirtualnych przedmiotów (gold, itemy, inne) w których walutą są prawdziwe pieniądze, ani żadnych innych propozycji nielegalnego handlu (niezgodnego z ToS lub EULA gry);
   • bezpośrednich lub pośrednich linków do programów i skryptów ingerujących w grę oraz rozpowszechniania ich na forum), udzielania pomocy w ich konfiguracji i opisywania ich funkcji;
   Za złamanie każdego z powyższych punktów grozi ostrzeżenie lub blokada na pisanie postów na okres 30 dni dla osób szczególnie niereformowalnych. W przypadku osób umieszczających linki do botów i podobnych narzędzi, kara wynosi od 30 dni pełnego bana do bana permanentnego.


   2.5. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane w prywatnych wiadomościach (PW, PM).
   Administracja nie będzie wnikała w ich treść, wychodząc z założenia, iż prywatne rozmowy użytkowników są ich sprawą. Wyjątkiem będą przypadki w których dany użytkownik masowo spamuje innych użytkowników wiadomościami ujętymi w punkcie 2.4.


   2.6. Administracja zdaje sobie sprawę, że mogą się zdarzać przypadki złamania regulaminu albo naruszenia prawa polskiego. Dlatego Administracja informuje, że wszelkie przejawy nieposzanowania współrozmówców będą karane ostrzeżeniami oraz zakazem wstępu na forum łącznie ze stałym zablokowaniem konta bez możliwości odblokowania. Jednocześnie Administracja powiadamia, że nie bierze odpowiedzialność za treści zamieszczane przez użytkowników forum.


   2.7. Za nieposzanowanie współrozmówców rozumiemy:
   • używanie nieczytelnej czcionki (pisanie "falami", kolorami, dużymi literami itp);
   • stosowanie wulgarnych pseudonimów, bądź awatarów i sygnatur oraz naruszających punkty 2.1. i 2.2. niniejszego regulaminu;
   • floodowanie - wielokrotne powtarzanie tej samej wypowiedzi;
   • spamowanie - zamieszania postów nie mających nic wspólnego z właściwym tematem a mających tylko zwiększyć liczbę postów;
   • podszywanie się pod innych współrozmówców;
   • ataki osobiste wycelowanie w innych użytkowników. Chodzi o ataki zarówno jawne i bezpośrednie, jak i takie z użyciem sarkazmu, ironii, czy też innej formy wyrazu (filmiki, obrazki). W przypadku gdy jakiś użytkownik na Was naskoczy, proszę użyć funkcji "Zgłoś do moderatora" (prawy dolny róg spornego posta), zaczekać na reakcję moderacji i nie odpisywać na zaczepkę. Napisanie równie napastliwej odpowiedzi także łamie regulamin. Wszyscy uczestnicy burdy zostaną ukarani w równym stopniu, niezależnie od tego kto zaczął.
   Karą za łamanie tych podpunktów jest ostrzeżenie do blokady na pisanie postów do 7 dni.


   2.8. Każdy z użytkowników zobowiązany jest do zachowania czytelności forum.
   • treść avatarów i sygnatur nie może być wulgarna, ani nie może w jakikolwiek sposób obrażać innego forumowicza
   • avatary nie mogą być większe niż 100px x 100px a ich waga nie powinna być większa niż 150kb (dotyczy to również linków zewnętrznych)
   • sygnatura nie powinna być większa niż 150px wysokości; bez znaczenia jest fakt czy jest to tekst czy obrazek
   • ogólny ciężar sygnatur nie powinien przekraczać 250kb

   Przyjmujemy zasadę, że o użytkownikach naszego portalu mają mówić ich posty, a nie obrazki umieszczane w sygnaturach.
   Sygnatury i avatary przekraczające ustalone normy nie będą poprawiane, ale zostaną usunięte.
   Użytkownik, który przywróci usunięte avatary lub/i sygnatury otrzyma ostrzeżenie.   3. Paragraf Vincenta


   Na forum allods-online.pl zabrania się obrażania, naśmiewania się, szydzenia z użytkowników naszego i innych portali. Dotyczy to wszystkich - użytkowników, administratorów i moderatorów. Zakazane jest pisanie ironicznych postów w stylu:
   "OMG! Noobie - znajdź sobie lamusie"

   Na forum ma obowiązywać kultura. Szczególnie w stosunku do nowych użytkowników, którzy mają prawo nie wiedzieć o elementarnych podstawach gry.

   Osoby, które w sposób umyślny i częściowo nieumyślny (tak, to ma sens) piszą posty kpiące z innych użytkowników będą karane ostrzeżeniem, 7 lub 21 dniowym banem.
   Użytkowników proszę o raportowanie tych zachowań poprzez funkcję "Zgłoś do moderatora" (prawy dolny róg spornego posta).

   Każdy użytkownik ma się czuć pewnie a forum ma być miejscem, gdzie każdy znajdzie odpowiedź na zadawane pytania.   4. Stosunki administracja - użytkownicy.


   4.1. Każdy Użytkownik forum allods-online.pl ma obowiązek  znać i stosować regulamin forum.
   Dotyczy to WSZYSTKICH, od "szarych" Użytkowników po Moderatorów i Administratorów.


   4.2. Administracja w przypadku karania użytkownika powinna w miarę precyzyjnie określić, jakie wykroczenie popełniono i poinformować o tym użytkownika załączając odpowiednie powiadomienie w Centrum Moderacji lub (w rzadkich przypadkach) edytując jego posta; w przypadku bana wpisując powód i czas jego wygaśnięcia.


   4.3. Moderator nie powinien wchodzić w dyskusje, które mogą skończyć się złamaniem regulaminu, a także jeśli takowa sytuacja będzie miała miejsce, Moderator nie ma prawa korzystać ze swojej pozycji na forum (czyt. banować, blokować, usuwać etc.). W tym wypadku, należy sprawę przekazać innemu Moderatorowi, lub Adminowi.


   4.4. Jeśli poczujecie, że zostaliście niesprawiedliwie osądzeni, macie prawo odwołać się od decyzji.
   PW (prywatna wiadomość) do administracji powinna być możliwie krótka, kulturalna i precyzyjnie określać na podstawie regulaminu powód dla którego uważamy, że popełniono błąd. Ważnym elementem takiej PW powinien być link do spornego postu.


   4.5. Moderatorzy oraz Administracja nie mają obowiązku dyskutować z ukaranymi użytkownikami jeśli ich wina była ewidentna i jasno określona przez któryś z punktów Regulaminu Forum.   5. Paragraf Narayan


   Wbrew temu, co może się wydawać niektórym, Moderatorzy/ Administratorzy nie mają obowiązku niańczyć bądź usługiwać użytkownikom.

   Przez niańczenie i usługiwanie rozumie się:
   • spełnianie wszelkich próśb i zachcianek (mod/ admin ma prawo odmówić jeśli prośba nie będzie związana z egzekwowaniem regulaminu i uzna ją za nierozsądną);
   • natychmiastowa pomoc w sprawach niezwiązanych z egzekwowaniem regulaminu, czyli odpowiedzi na wszelkie pytania począwszy od "Jak mam zainstalować" na "Jakiego buildu mam używać" skończywszy (mod/ admin nie ma obowiązku uczyć użytkowników grać, czy obsługiwać swój własny komputer; na pytania zwyczajowo odpowiadają inni użytkownicy, a jeśli mod/ admin pomaga i udziela odpowiedzi, wynika to z jego własnej woli i dobrych chęci, a nie z przymusu)
   • przytakiwanie bądź wycofywanie się z dyskusji (mod/ admin ma prawo do własnej opinii, która może być sprzeczna z opinią użytkownika; jeżeli tylko wypowiedź nie będzie łamać regulaminu, to mod/ admin ma prawo bronić swojego stanowiska i użytkownik nie może wymagać od niego zmiany prywatnego zdania, bo mu ono nie pasuje, czy wręcz czuje się urażony tym, że ktoś może myśleć inaczej) 

    Forum służy między innymi do prowadzenia dyskusji, a umiejętność dyskutowania polega na wzajemnym szacunku pomimo sprzecznych stanowisk. Ktoś, kto wyraża opinię przeciwną do opinii drugiej osoby, oznacza to tylko i wyłącznie, że nie zgadza się ze stanowiskiem tej drugiej osoby, a nie oznacza, że jest to atak osobisty na drugą osobę. Proszę rozróżniać te dwie rzeczy.

    Przykład1 - dyskusja, jak najbardziej dopuszczalna:
    • Osoba1: "Dla mnie najfajniejszą rasą w Allods są Arisen"
    • Osoba2: "Ja tam wolę Orkiem grać, ze względu na rozmiar, siłę i klasy walczące w zwarciu"
    Przykład2 - atak osobisty, niedopuszczalny:
    • Osoba1: "Najfajniejsza rasa w Allods to Arisen"
    • Osoba2: "Co to za bzdury piszesz, kto Ci takich głupot naopowiadał"

   Moderatorzy zajmują się głównie egzekwowaniem regulaminu i utrzymywaniem porządku na forum.
   Administratorzy dbają o prawidłowe funkcjonowanie forum od strony technicznej. Gdy zajdzie potrzeba mogą też przejąć obowiązki Moderatora (czyli egzekwowanie regulaminu i utrzymywanie porządku na forum).   6. Funkcjonowanie forum


   6.1. Forum posiada wbudowane Centrum Moderacji, za pomocą którego Administratorzy i Moderatorzy Globalni mogą wysyłać informacje do użytkowników, przyznawać bany i ostrzeżenia oraz załączać powiadomienia o nich.


   6.2. Aby wspomóc i usprawnić działanie forum, prosimy o korzystanie z funkcji "Zgłoś do moderatora" w przypadku gdy dany post złamie regulamin (link widoczny w prawym dolnym rogu posta). W komentarzu należy wpisać krótko z jakiego powodu uważacie, że dany post jest niezgodny z regulaminem. Takie zgłoszenie pojawi się w Centrum Moderacji i tym samym będzie widoczne dla wszystkich Administratorów i Moderatorów Globalnych, co przyspieszy podjęcie akcji z ich strony.


   6.3. Wszelkie sugestie przeniesienia postów/ wątków (także własnych), zamykania tematów i inne tym podobne prośby do osób z uprawnieniami moderatora, należy również zgłaszać przez funkcję "Zgłoś do moderatora". Umieszczanie ich w treści wątku często jest równoznaczne z pisaniem nie na temat (offtop), co wiąże się z łamaniem regulaminu.
   Jednocześnie informujemy, że nadmierne zamykanie wątków nie jest tutaj stosowane. Jeśli uzyskałeś/łaś odpowiedź na swoje pytanie, to nie powód, żeby wątek zamknąć - ktoś inny może przyjść po Tobie i chcieć rozwinąć temat. Co więcej, zgodnie z duchem punktów 2.2 oraz 2.3, preferujemy by użytkownik odszukał istniejący temat, zapoznał się z nim i w razie potrzeby kontynuował dyskusję tam, zamiast zakładać nowy identyczny lub podobny wątek.


   6.4. Administratorzy i Moderatorzy Gobalni mają wgląd w Centrum Moderacji do wszystkich informacji o przyznanych ostrzeżeniach i do treści powiadomień jakie zostały wysłane danemu użytkownikowi. Nie muszą oni upominać danego użytkownika publicznie na forum - powiadomienie wysłane do użytkownika jest zapisywane w systemie i do jego kopii mają dostęp osoby upoważnione. Innymi słowy, Administracja ma dostęp do całej historii przewinień i wymiany informacji z danym użytkownikiem, a co za tym idzie może przyznawać adekwatne ostrzeżenia w na tej podstawie. Najczęściej sprowadza się do przyznawania rosnących ostrzeżeń za notoryczne łamanie tych samych punktów regulaminu.


   6.5. Wątki/posty wymagające usunięcia, najczęściej są przenoszone do sekcji Śmietnik. Jeśli jednak ich obecność w jakiejkolwiek postaci jest niepożądana, to zostaną one skasowane (np. posty zawierające linki do botów lub handlu goldem/ postaciami, spam reklamowy, etc). Kopia takiej wiadomości jest wysyłana autorowi usuniętego posta przez Centrum Moderacji z podaniem powodu usunięcia. Dzięki temu wszyscy Administratorzy i Moderatorzy Globalni będą świadomi akcji podjętej przez danego użytkownika. Mimo że dana wiadomość nie będzie widoczna już na forum, to jej kopia zostanie zachowana w Centrum Moderacji jako dowód i podstawa roszczeniowa.
   Ta procedura nie dotyczy wiadomości objętych punktem 2.3 regulaminu (tj. jedno- lub kilkuwyrazowy spam nic niewnoszący do tematu).   7. Postanowienia końcowe


   7.1. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi upoważnia Administracje do:
   • zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera;
   • obróbki cyfrowej;
   • rozpowszechniania zapisu rozmowy na każdym nośniku, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej;
   • włączania ich (lub ich fragmentów) do innych opracowań.


   7.2. Administracja informuje, że jest w stanie analizować i zbierać informacje o użytkownikach forum. Należy rozumieć przez to, że istnieją metody sprawdzenia i zapisania IP komputera użytkownika forum. Takie informacje mogą być przekazane odpowiednim organom ścigania w przypadku popełniania przestępstwa przez użytkownika lub w przypadku prośby owych organów o udostępnienie takich danych. Nie udostępniamy żadnych danych naszych użytkowników firmom oraz organizacjom prywatnym.


   7.3. Wszelkie sprawy sporne nieprzewidziane w niniejszym regulaminie będą rozwiązywane na gruncie wzajemnego porozumienia i szacunku.
   « Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2012, 12:46 wysłana przez Narayan »
   Zapisane